Royal Enfield Classic 350 (2022)

Vlastník PetrNoB
Vloženo 2.6.2022
Aktualizováno 2.6.2022

Krásná retromotorka s parádním zvukem.

Benelli Imperiale 400: Enfield je hezčí.

První dojmy - Krásný zvuk motoru, pěkně se sbírá odspodu... Poměrně vlažná zadní brzda, mezi řadicku a stupačku se skoro nevejde bota při řazení nahoru - buď si zvyknu nebo upravím.

Před dvěma lety jsem pořídil po 30 letech znovu motorku, a to YUKI 125 XTR, ale byla na mě slabá. Pokukoval jsem po nějakém veteránu, vybral ČZ 180, ale nakonec nevyšly doklady. Pak jsem zvažoval nový Benelli Imperial, ale když jsem pak viděl Royal Enfield, bylo rozhodnuto. Dnes jsem jí přivezl z Prahy, cesta 100 km a celkem už jsem se s ní sžil. Motor zabírá velmi pěkně, ani jsem to nečekal, a má krásně bublavý zvuk jak při otevření, tak při zavření plynu. Spojka dobrý, řadicka by mohla být výš, obtížně pod ní dávám nohu, asi si to upravím. Zadní brzda celkem vlažná. Že sedačky docela bolí zadek, ale ta motorka je tak krásná, že je mi to vlastně jedno.

Favor
Favor napsal 09.03.23 v 13:57 10b.

Krásnej moderní veterán. Mnoho šťastných kilometrů.

JohnnyKap
JohnnyKap napsal 10.06.22 v 22:56 10b.

Tu radicku je najmenej nastavit, jeden srob, odkrutit to a dat o par zubov vyssie.. tiez som to mal tak nizko na Imperialke co som mal

Kali88
Kali88 napsal 09.06.22 v 21:32 10b.

Tak to je krásnej retro kousek

JimmyB650
JimmyB650 napsal 09.06.22 v 18:33 10b.

Gratulace! Mám Classica 500 a co se týče řadičky, tak jsem ji musel posunout o 2 zoubky nahoru a bota už se vejde ideálně

Neeno
Neeno napsal 09.06.22 v 13:01 9b.

Tak já koukal taky po RE a Benelli,ale se 190cm jsem velký a lépe mi seděla Benelli. Ale je fakt, že classic350 je prostě umělecké dílo a perfektně zpracovaný,to např.Jawa není a ještě je dražší. Jinak,jak tu někdo píše, když shodís zadní sedlo,je to paráda. Jen by mě zajímalo, jestli souhlasí ta výška 195cm autora. Chtělo by to foto na motorce. Jinak za mě moto na které stačí pohled a tak nějak celkově člověk zpomalí, hodí starosti za hlavu a má úsměv ve tváři.