renocar_unor

BMW R 1200 GS (2011)

Vlastník Hajd
Vloženo 2.6.2022
Aktualizováno 5.9.2023

Vůbec se mi nelíbí, ale svezení je pecka.

První dojmy - Jízdní vlastnosti super, velikost parádní, ochrana proti větru pecka. Zemědělský vůle řazení mě překvapily. Hluk výfuku, motoru a převodovky taky nic moc. Po cca 10ti tisíci km musim říct, že řidičovo sedlo stojí dost za prd.

Přešel jsem na ní z Kawasaki W650, což byla krásná srdcovka, na který jsem objel velkou část Evropy, ale to bylo spíš o stylu, než o komfortu. Po 13ti letech s Kawou jsem při přemýšlení nad dalším výletem zjistil, že už ten nekomfort na Kawě zažívat nechci.
Po GSu jsem pokukoval a zvažoval ho aspoň tak 8 let, ale motorka se mi strašně nelíbí (jsem staromilec, klasik), takže její kyborg transformers vzhled mě dost odpuzoval.
No takže s věkem a 65 tisících na Kawě jsem se rozhodl, že GSo zkusim.
Po pár set kilometrech na GSu jen okolo baráku jsem se do cestování na něm zamiloval. Nezamiloval jsem se do vzhledu, ale do jeho praktičnosti.
Je mi jasný, že můj barevný tuning nebude leckomu po chuti, ale motorka se musí líbit v první řadě mě, a tak jsem se z toho pokusil dle mého vkusu udělat co nejmenší zlo. S výsledkem jsem spokojenější, než jsem čekal.
Krom hluku a jakési hulváckosti řazení bych mohl vychvalovat do nebes všechno, ale to při přechodu z jiného vesmíru (Kawy) je pochopitelný. Jsou to motorky na úplně opačném konci spektra, každá zaměřením na něco zcela jiného.

Že můžu jet 180 s otevřenou helmou a "zcela" v komfortu, mě dost baví. Rychlý přesuny jsou supr.

Nikam dál jsem zatim nejel, čeká mě za pár týdnů Itálie a pak bych rád projel Skandinávii a sever Evropy, tak uvidíme.

Ivos
Ivos napsal 02.06.22 v 12:11 10b.