Honda CB 750 (1994)

Vlastník Janpol
Vloženo 30.5.2022
Aktualizováno 30.5.2022

Stará dobrá klasika - vzducháč, karburátory, žádná elektronika
Měl jsem její plakát na základce pověšenej na zdi

První dojmy - Týjo, to je macek ;-) Po zkušenostech z Hondy CB500 to je trošku větší, ale rychle se na to zvyká. Když zase přesednu zpátky, tak CB500 působí jako moped. Pohled ze sedla přes nádrž na budíky - k nezaplacení :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro mě - upravil jsem si ji pro sebe

Doplňky na motorce - Zrcátka do řidítek, širší řidítka, USB zásuvka, měřič dobíjení, led mini blinkry, teploměr oleje, led zadní světlo

Na podzim 2017 se naskytla zrovna příležitost koupit na bazaru něco za dobrej peníz. Chtěl jsem něco na dlouhý zimní večery, abych nepropadal trudomyslnosti. Tady bych si dovolil jednu citaci
NÁČELNÍK: Ano! Sto dní šera, mrazu a samoty. Vy si myslíte, že ta trudomyslnost
je sranda, co? Copak jsme stokrát nečetli, co to s lidma dělá? Ze šestatřiceti polárních výprav zahynulo osm hladem, šest mrazem, čtyři vysílením a – sedmnáct trudomyslností! Sedmnáct!... (kdo ví, má pět bludišťáků, kdo ne, tak je to Dobytí severního pólu od Cimrmana)

Jinak už při koupi bylo vidět, že to bude chtít trošku (hodně) péče, ale proto jsem ji kupoval. Byla v takovým popelkovským stavu, že mi nebylo líto udělat pár úprav. Chtěl jsem něco, co nebude vypadat jako sériovka a tak jsem si ji trošku upravil podle sebe.

Nastala rozborka do šroubku, oprava "vydechlých" věcí, úpravy, pískování, lakování, leštění, sborka a ježdění. Náhodou jsem narazil na mladší motor za hodně dobrej peníz. Měl mnohem míň najeto, tak když už to bylo všechno rozebraný, omladil jsem i srdce mašiny. Podařilo se mi sehnat origo výfuky v docela slušným stavu (u nás v tu dobu naprosto neřešitelná záležitost) a vizuálně mašina dostala zpátky tu svoji "mohutnost"

Servis - vzhledem k tomu, že bylo všechno do šroubku rozdělané, namazané, opravené, vyměněné, tak jen dolévání oleje. Spotřeba oleje je takřka nulové, po 4tis jsem doléval cca 2 deci. Je to vzducháč, tak si něco málo sosne.

Cestování na pohodu. Spolujezdce neřeším, jezdím sám a na tom upraveném sedle by se mu to na delší trasy moc nelíbilo. Na ježdění ve dvou používám jiné moto. Vypočítaná spotřeba cca 5l/100km.

Michal1985
Michal1985 napsal 03.06.22 v 13:59 10b.

Pěkně upravená klasika

petr13
petr13 napsal 02.06.22 v 20:52 10b.

Pěkný

Robertak
Robertak napsal 02.06.22 v 00:52 10b.

moc pěkné, citlivé úpravy, líbí moc

Petr45
Petr45 napsal 01.06.22 v 18:44 10b.

Janpol
Janpol napsal 31.05.22 v 13:52