Piaggio Ciao 50 (1973)

Vlastník homoheterus
Vloženo 26.5.2022
Aktualizováno 26.5.2022

Bicykel s motorom z vyžínača. Kde to má ten motor ? Aha, elektrobicykel s výfukom...divné. Enrico Piaggio mal zmysel pre úlet.

První dojmy - Hrdzavá kopa hnoja, potenciál to ale má...do kopca to ide Už to nejde. Ale pôjde. Snáď to neoľutujem...a šup s tým do auta

Motorku bych doporučil pro - korytnačku, slimáka, leňochoda a zkrehnutého mloka. A tiež vyježdené motorkáře, co to mají v hlavě srovnáno

Doplňky na motorce - Prepínač diaľkových a stretávacích svetiel. Pri tých rýchlostiach viac než užitočné.

Dnes už ani neviem, čo ma k tomu viedlo. Je to lacnejšie ako Babetta, nemá to automatickú prevodovku, iba remeň a rozbehovú spojku a vraj je to veľmi spoľahlivé.

Zaujímavá konštrukcia, škoda že som neurobil viac fotiek z renovácie. Pre mňa, odchovaného na československej produkcii je to ufo.

Je to príšerne pomalé, ale s mojimi 70 kg to ide aj do kopcov. Má to príjemný zvuk, to sa dá počúvať i celý deň, čiže i 100 km :)
Cestovná rýchlosť 30 km/h, maximálna 41, podľa GPS. Tachometer ? Nie je , talianska klasika.
Dajú sa na to kúpiť rôzne remenice na náhon zadného kolesa a meniť tým výsledný pomer.

Odpruženie je bieda psota hrôza des.

Diely sa na to dajú kúpiť na scootland.cz a ešte viac na italmondo.hu . Neskutočný výber piestnych krúžkov a kadečoho.
Urobil som na tom vzhľadové úpravy - snažil som sa to priblížiť vzhľadu prvých modelov - guľaté svetlo s integrovaným klaksónom ( upravil som z Babetty a z polyesterového tmelu dorobil zadnú časť).
Navzdory dnešnej móde skracovania blatníkov ja som blatníky predĺžil. A urobím to znovu, ak budem mať nejakú klasiku :) Všetky úpravy by sa dali vrátiť.
To, čomu sa dnes hovorí café racer a scrambler sa bude o pár rokov nazývať "napadení kutilem" . Ten výraz používajú zaiste i tí, čo pred 30 rokmi robili z Jawy Jawahu :) A teraz akože oni nič :))) A tak pořád dokola.
Dnes je to rezanie akési príliš jednoduché, keď má každý doma flexu z Hornbachu :)
Staré scramblery blatníky mali , dokonca aj sedačky... ale proti gustu...asi som staromilec.

Tento úlet mi predvčerom ukradli, tak už nič. Keby to nejaký zúfalec chcel predať za 2000 Eur ,a ani by som sa nedivil , v dnešnej dobe ...

DeaDDream
DeaDDream napsal 28.05.22 v 18:36 8b.