renocar_unor

Husqvarna Norden 901 (2022)

Vlastník jindisek
Vloženo 16.5.2022
Aktualizováno 24.2.2023

Motorka přesně mezi silnici a offroad

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

Ducati DesertX: Nechtělo se mi na ni čekat + motor KTM je prověřen, KTM má lepší distribuční i servisní síť.

První dojmy - Motorka se skvěle řídí hned od prvního okamžiku. Brzdy, reakce na plyn. Jen řazení zlobí.

Doplňky na motorce - Explorer pack, vyhřívané rukojeti, kryt motoru, touring plexi, kryty na světla, centrální stojan a rozšíření stojánku.

Průměrná spotřeba - 4.62063 l/100km

Na Nordena jsem čekal. Rozhodl jsem se ho objednat i bez testovací jízdy a naštěstí se na ní jezdí skvěle. Přikoupil jsem mimo standard ještě Explorer pack,vyhřívané rukojeti, kryt motoru, touring plexi, kryty na světla, centrální stojan a rozšíření stojánku. Na něco z toho ještě čekám.

Přesedlal jsem na ni z litrového V-Stromu. Ten sice bosenské šotoliny zvládl taky, ale přecejenom s tím měl co dělat. Plus nová motorka, možnost upravovat palivové mapy, brzdy a trakci. Vyšší zdvihy pérování i světlá výška motorky.

Ještě jsem zvažoval počkat na Desert X. Líbil se mi Tuareg, svezl jsem se i na HD Pan America. Norden se mi zdál jako nejlepší volba a zatím nelituji.

Na touring plexi ještě čekám, takže při výšce 190cm mi jde vzduch přímo na nos. Stejně tak montážní sada na stávající kufry ještě není. Nějakou dobu to potrvá, než bude plně zařízená.

Zatím jediné věci - nefunguje mi quickshifter nahoru, je problém najít neutrál a něco klepe v podvozku na nerovnostech - dost možná řetěz (při napnutí podle návodu mi přijde docela volný). Budu řešit na první garančce.

Ovládání na silnici je pecka. V terénu jsem ji ještě nezkusil.

Martinspeed
Martinspeed napsal 22.05.22 v 21:47 9b.

Užívej, krásná a užitečná motorka, mám ji též v garáži a super. Mám najeto 1500km. Po prvním servisu a jak už je otevřená, je to taková božská hračka, že na druhou moto se mi už ani nechce sedat..B-king.

Spotřeba je super, jezdím průměr do 4,8l a to je pecka...
Kufry mám objednané přes motorkaruvprůvodce.cz a baumot se jmenuji, viděl jsem je u kamarada na 790 a jsou i za dobrou cenu.
Ještě jsem přikoupil spodní ochranný rám...a už jen jezdit.
Kdybys něco sháněl, skoro vše sedí z KTM 790-890.

Tak at to jezdí a spoustu km přeju

Mig_35
Mig_35 napsal 18.05.22 v 19:36 10b.

Na Desertovi se reálně někdo sveze prej v říjnu... takže s tím bych si hlavu nedělal... prověřený motor 890? no jak myslíš:)

SJ90
SJ90 napsal 16.05.22 v 22:28 10b.

skvělá volba, taky jsem ji svažoval. Ta občasná rána do podvozku od řetězu je možná, chce to trochu podržet víc pod plynem, nepodtáčet, pak to nebouchá. Řetěz při většim zdvihu tlumičů má vždy větší vůle to na Stromu nebylo . Každopádně přji hodně pohodových km