Honda NC 750X (2020)

Vloženo 7.5.2022
Aktualizováno 7.5.2022

Honda NC 750X DCT - moje první dospělá motorka

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř

Honda CB 650R: Nakonec jsem usoudil, že naháč na delší cesty není nejlepší volba

První dojmy - Na zkušební jízdě před koupí jsem nebyl, protože jsem ještě neměl papíry, ale NC se mi hrozně líbí designem a padlo mi do ruky na první “posaz” :) Vůbec koupě nelituju a pokud bych stál znovu před rozhodnutím jakou motorku do začátku, volil bych stejně.

Motorku bych doporučil pro - Podle mě je to fajn motorka do začátku a pro ty, kdo chtějí jezdit a ne závodit :)

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty, padáky, blastery, hliníkové kufry SW-Motech

Moje motokariéra začala v dubnu 2021, kdy jsem si zakoupil skútr Honda PCX 125, protože na nic vetšího jsem neměl papíry a naivně jsem si myslel, že mi to bude stačit :) Brzy se ukázalo, že nestačí a že chci něco silnějšího. Ještě v létě jsem se tedy přihlásil do autoškoly, a začal se rozhlížet jaký stroj si vyberu. Původně jsem chtěl naháče, ale protože autoškolu jsem dělal právě na něm a zjistil jsem, že na výlety po Evropě to není úplně nejlepší typ motorky. Nakonec jsem se rozhodl pro NC, chtěl jsem sice původně koupit funglovku, ale protože v Hondě v Letech u Dobřichovic kam jsem jezdil na servis se svým PCX, měli zrovna na prodej roční kousek přesně v té specifikaci kterou jsem chtěl (DCT a bílá barva), hned jsem ho koupil. Takže jsem nakonec měl dříve motorku, než řidičák :)
V době kdy píšu tyto řádky mám na něm najeto zhruba 4500 kilometrů, takže se stále učím, ale hrozně mě to baví. Posměšky o tom že NC je nudná motorka, nebo že automat na motorku nepatří, mě vůbec netrápí. Já jsem spokojený a to je to co je pro mě hlavní. Hrozně se těším na svojí letošní první motodovolenou :)

Toci78
Toci78 napsal 05.06.22 v 11:46

Omyl, pro me je automat na motorce to prave orechove, stejne tak jako je to pro me to prave orechove i v aute :) Sice jeste nevim co bude moje pristi motorka, ale uz ted vim, ze budu vybirat vyhradne z produkce Hondy neco s DCT prevodovkou :)

Goodji
Goodji napsal 12.05.22 v 19:45 10b.

Metzler
Metzler napsal 12.05.22 v 09:19 10b.

Mně se líbí, jak máš hrdě napsaný typ motorky i na SPZce
Časem ale zjistíš, že automat na moto není úplně to pravé ořechové, a budeš chtít manuál... Aby sis mohl trochu zablbnout a svižněji se projet. Ale jako upgrade skútra stopětadvácy super.
Na to dálkové cestování po silnici je to dobrý.

Myschan
Myschan napsal 09.05.22 v 13:37 10b.

DCT je výborná věc. Pokud se to někomu nelíbí, je to jen jeho problém. Hodně šťastných kilometrů

Geodet
Geodet napsal 07.05.22 v 16:12 10b.

Dobrá volba.