renocar_unor

Yamaha MT-03 (2007)

Vlastník LeifCZ
Vloženo 1.5.2022
Aktualizováno 17.8.2023

Moje první, takže nezapomenutelná. Malá, hravá a jedna z nejlepších do začátku musím říct.

Kawasaki ER 6N: Nechtělo se mi nakonec mít moto se sníženým výkonem.

První dojmy - Když sem na ní prvně sedl, tak mě dostalo zrychlení, oproti tomu, co bylo v autoškole to bylo úplně něco jinýho. No a taky byla strašně ucukaná, to byla taky novinka vcelku po autoškole. Hravá, lehká, ale celou první sezonu sem si zvykal na plyn.

Motorku bych doporučil pro - Na začátek určitě nebo někdo kdo chce hodně zábavnou motorku.

Doplňky na motorce - Custom CNC kryt chladiče s logem Yamaha
Řídítka
LED blinkry

Měl sem ve výběru 3 motorky, už ani nevim který byly ty další dvě. Větší výběr v mé cenové relaci na začátku jara 2020 nebylo. Nějaká Suzuki, něco a MT-03. Tak sem koukal po recenzích a tak. Ale věděl sem, že kámoška má MTéčko a zrovna bílé, jediné, co se mi líbilo. Tak sme se jeli podívat.
Prvně, když sem ji viděl, tak se mi moc nelíbila, ani nevím proč. Ale čím dál víc sem se na ni koukal, tak mi přišla zajímavá. Nakonec mě přesvědčil custom, CNC kryt chladiče, kterej tu motorku děla sakra zajímavou. No plácli sme si a za týden sem ji měl doma.

Najeto máme spolu něco okolo 10k km. Dvě sezony a chystáme se se na třetí.
Mám obuto Pirelli Diablo Rosso 3 a spokojenost, lepí krosně, zadek ulítne jen na bordelu nebo hadech, ale hned se chytí. Nejvíc mě dostává to zrychlení té motorky, furt mě maluje úsměv na ksich. Nejlšpsí je to okolo 3-5k otáček, uplně top zvuk, při řazení si skoro vždy vystřelí a to mě strašně baví. Není to na lítaní 150-200kmh, nejlíp jí je nějak od 60 do 110khm a myslím, že i v tomto je zábavy dost. Přehazovaní s tou váhou jedna báseň. Jediný co tak brzdy by za mě mohli bejt lepší.
Ve dvou sme na tom už jel, ale není to něco v čem by se motorka cítila komfortně, upřímně bych na to ve dvou moc nelezl.
Projeli sme spolu 2x republiku, 1x 4 denní výlet okolo 1500km a loni (2021) sme s kámošem (Honda CBF 1000FA) objeli za 10dní celou republiku. A musím říct, že je to fakt pohodlná motorka, ikdyž je to naháč, tak prdel, nohy, ruce většinu času v pohodě, až mě to překvapilo. Věci dám do tašky, přidělám na spolujezdce a jedu.
Závady sem neměl zatím žádné neměl, jen mi odešla zadní žárovka. Každej rok sem klasiku olej atd. 2021 nové pneu Rosso 3. Letos, 2022, komplet nová řetězovka.

Doporučil bych ju komukoliv jako první motorku, odpustí vám dost, ale zároveň vás dost i naučí. Můžete na ní jet pilu, kochačku a i cestovat přes celou rep. s věcma. Fakt ideal. Jediný co, tak vám po pár sezonách, kdy se naučíte dost začne chybět výkon... kor když máte 90kg :D

aikon1
aikon1 napsal 08.05.22 v 07:25 10b.

Mas to moc hezké

jbo
jbo napsal 06.05.22 v 07:27 7b.

Vydrik
Vydrik napsal 04.05.22 v 18:38 10b.

Pekna, ale jak rikas, casem bude chybet vykon... Nicmene do zacatku dobra volba

Jawamaha
Jawamaha napsal 04.05.22 v 14:35 10b.

Fešanda, Jen tedy za mě určitě není pro začátečníky, právě protože je ucukaná a hravá.. Přidáš - hrabe, nebo jde na záda, když se toho lekneš tak zaklapneš a jde do smyku..To ocení každý začátečník

SV-DR
SV-DR napsal 01.05.22 v 18:19 10b.

Jednoválec kladivo XTéčkový motor nemá chybu