Yamaha XJ 900 (1990)

Vlastník krokodyl7
Vloženo 22.4.2022
Aktualizováno 22.4.2022

Srdcovka, vratila se mi po deseti letech.

Motorka koupena od Kamarad MB

První dojmy - Je to takovy mastodont. Uzasny zatah motoru, rovne jede jako strela a do zatacek ji musis hodne premlouvat. Ale tohle neni motorka na zavodeni, to je pro radost.

Pred deseti lety, jsem ji prodal kamaradovi. Koupil jsem novejsi XJ 900. Po deseti letech se kamarad ozval, ze uz nejezdi, tak ji bude prodavat, zda bych ji nechtel . Nevahal jsem ani vterinu. Motorku jsem dal zase dohromady, oleje, brzdy, karburatory...
Je to uzasny retro, oproti novym motorkam, se to neda srovnat. Dnesni motorky jsou jako hracky proti tomuto stroji. Je to ouzka motorka, uzke gumy, do zatecek se tomu nechce, ale jak vezmes za heft, tak leti jak raketa. Zadny skrceni kvuli CO2, jak se karbec otevre, tak to tam tece a motor leti do otacek. Pri brzdeni to chce trochu casu, ne brzdit az na posledni chvili. Ja to poridil s tatou jako srdecni zalezitost. Tatka je v duchodu a na rekreacni jizdu na retro motorce je tohle jasna volba. Pomalu bezudrzbova motorka. Kardan a ctyri hrnky. Staci jen menit olej a bude jezdit roky.

p.epanica
p.epanica napsal 24.04.22 v 19:24 10b.

...

Čadil
Čadil napsal 23.04.22 v 12:13 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 22.04.22 v 14:05

Mel jsem tu samou v cerne barve. Dovezl jsem si ji z Rise pred skoro 15 lety a najel za par let co jsem ji mel asi 15 tisic km. Paradni strojovna

tomcruise77
tomcruise77 napsal 22.04.22 v 13:16 10b.

10b. Jinak ani nemohu.

elijo89
elijo89 napsal 22.04.22 v 10:38 10b.