Honda Forza 750 (2021)

Vlastník fkfany
Vloženo 21.4.2022
Aktualizováno 20.5.2022

Pohodová motorka i na delší trasy. Řazení DCT.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

První dojmy - Jelikož už jsem vlastnil Hondu Integru 750D, tak jsem věděl co od ní očekávat. Uvítal jsem samočiné vypínání směrovek. Čitelný displej i na slunci a s tmavým štítem na helmě. Vzhledově se mi více líbí , jak předchozí model.

Motorku bych doporučil pro - Nevím pro koho by byla nejvhodnější, ale určitě by si jí nevybral odpůrce skútrů, silniční závodník a OFF Roudový nadšenci.

Doplňky na motorce - Doplněk je zadní nosič a TOP CASE 50 litrů

Zkušeností moc nemám, protože jsem s ní najel zatím 1300 km, ale jízda s ní je řekl bych dynamičtější než s Integrou. Zvláště s řazením při brždění, kdy je slyšet i meziplyn. Hlavně to je v režimu sport. Je to opravdu zážitek. Tak rychle bych nedokázal řadit ručně. Dva brzdové kotouče na předním kole jsou znát. Nechal jsem si namontovat originál Top Case a nosič, což není zrovna laciná záležitost. Nadchlo mne bezklíčové zapalování a tím pádem otvírání víka benzínové nádrže a sedačky. vynikající je i větší prostor pod sedačkou. Zatím neuvažuji o koupi bočních kufrů, protože Horní kufr a podsedadlový prostor mi stačí na převážení drobností. Jízdní vlastnosti nemohu posoudit, neb tak zkušený jezdec nejsem a ani neuvažuji o tom jezdit mimo silnici. Má poměrně vysokou váhu, tak je na manipulaci náročnější a vyžaduje opatrnost. Uvítal bych tempomat. Zkušenosti s režimem RAIN nemám, protože jsem nejel ještě za deště. Zatím nechávám nastavení jízdních režimu od výrobce. Režim USER jsem zatím nenastavoval a kdoví jestli ho někdy užiji. režim SPORT zapínám většinou ve městě a STANDART na klidnou jízdu mimo obce. Režim sport se určitě bude hodit při jízdě po silnici kde je plno zatáček a v kopcovitém terénu. Terén nejezdím a ani motorka není primárně na to určená. Cestování na Forze 750 asi nebude problém. Jel jsem s ní v pohodě do Chomutova a zpět cca 650 km, bylo to za velmi silného větru. Bylo to nepříjemné, ale váha moje a motorky to ustála, i když jsme po rovině jeli v náklonu. Uvadí se jako skútr, ale se skútrem má společné snad jen řazení. Vlastně ani to ne.

Myschan
Myschan napsal 20.05.22 v 08:43 10b.

Hezká barva a kdo neměl DCT, ten nepochopí

Tomr
Tomr napsal 06.05.22 v 14:24

Nejhezčí mám stejnou a holky by se mohli i potkat bydlím u Jihlavy také

m.z.
m.z. napsal 23.04.22 v 22:16 10b.

Ten zadek je ultra pěknej na skútr