Honda CB 500X (2021)

Vlastník Metzler
Vloženo 19.4.2022
Aktualizováno 19.4.2022

Pohodlný cesťáček - pro rohlíky i trochu do terénu.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Honda CRF1100L Africa Twin: Moc velká a neohrabaná na manipulaci a každodenní použití

První dojmy - První jízda potvrdila, že bude potřeba opatrně ji zajet. Zdála se mi vysoká, po přechodu z mrštného naháče. Při jízdě to nevnímám, ale manévrování je horší. Z toho důvodu jsem prakticky rovnou zamítly i Afriku - vyvážet to každý den z garáže.. ne díky.

Motorku bych doporučil pro - pro někoho, kdo ze silnice rád občas sjede i na polňačku nebo lesní cestu. A i na ty rozbité silnice je stokrát lepší něž jakýkoli vytřesený supersport.

Doplňky na motorce - padáky a blastry na řídítka + držák na telefon s dobíjením

Motorka po zajetí nakonec dostála chvalozpěvům na kvalitu značky Honda. Během záběhu, po první výměně oleje, si ho trochu upila. To mě zarazilo.

Předchozí Hondice z roku 2016 totiž nebrala nikdy ani kapku a je superspolehlivá.
Hladinka oleje v kontrolním kukátku se ale nakonec stabilizovala i u nové CB500X a převládlo nadšení z pohodlí a jízdních vlastností. Je skvělá na normální ježdění.

Pohodlná.

Někdo namítá, že se houpe, Já říkám, no jasně, super! Vždyť je to přece endurko i do terénu. A díky tomu hladí krásně i rozmlácené silnice. Když se v jednom dni projedu i na mojí CB650F, tak v pohodlí vítězí CB500X.

Pětistovka sice není takový sprinter, nedává z 0 na 100 za 3,5s jako šestsetpadina, ale na těch 130 se taky v pohodě i na okreskách rozjede a na dálnici vymáčkne i 160.
160 se jí už nelíbí, mně ale taky ne. Od nějakých 145 km/h se mi zdá, že trochu plave. Ale nefouká na ní. CB650F jede jako po kolejnici i ve 180km/h, ale fičí na něm :)

Takže závěrem, vyhovujeme si.
Já se rád projedu svižně, ale nemusím to posílat do každé zatáčky ve stopade. Dálnici moc nejezdím, ale i tam je pohodlnější než jakákoliv jiná motka bez pořádného plexi. Těch 140 - 150 se dá i držet trvale, a jízda v levém pruhu noproblemo. Jen občas uhnu závodníkům v dražších autech. Moje ego tím nijak netrpí.

Obecně jsem s Hondicemi spokojený, koukal jsem několikrát po Yamaze, Kawě, zkoušel jsem je, ale vždy mi byla nějak nejblíž Honda. Vážně jsem jen jednou uvažoval i Fazerovi FZ6S od kamaráda.. ale to už je (a už tehdy byla) hodně stará mašina.

pitrsak
pitrsak napsal 21.04.22 v 23:43 1b.

Porovnávat Africu s CB500X je mimo

Myschan
Myschan napsal 20.04.22 v 11:19 10b.

Ať slouží

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 20.04.22 v 08:51 10b.

super

JardaBar
JardaBar napsal 19.04.22 v 21:10 10b.

na klidné ježdění je dobrá