Aprilia SR GT 125 (2022)

Vloženo 13.4.2022
Aktualizováno 16.8.2023

Krásny enduro skútr. Ten dizajn je fakt 1*

Motorka koupena od Investom-moto

Honda PCX 125: Nedostupnost. Spíš pro menší jezdce.
Yamaha NMAX 125: Nedostupnost, dodání na podzim.

První dojmy - První dojmy? Uviděl jsem ji a měl jsem jasno...i v barvě. Černá Aprilia Black byla pro mě jasná volba. Mohl jsem si vybrat barvu jakou jsem chtěl, když to bude černá. Modrá a ani šedá nebyly na skladě ?. Skútr mi vyhovuje pozicí za řídítky, výbavou, výkonem, spotřebou. Jsem zvědavý na reálný provoz. Ale počítám že jsem koupí udělal velmi dobře

Honda PCX a Yamaha Nmax...finanční limit jsem si stanovil 80 tisíc. S vidinou bezproblémové koupě jsem oslovil dealery a s hrůzou zjistil, že nikdo nic nemá skladem a s neurčitým termínem dodání (podzim 2022 ???). Já chtěl jezdit co nejdříve abych ušetřil za dojíždění autem Zkušenosti tedy zatím vpodstatě žádné. Jen první dojmy.

15.4.2022 Doplňuji počáteční zkušenosti:

Tak bych si dovolil nějaké své poznatky...na motorkách jezdím cca přes 23 let takže nějaké zkušenosti jsou, strojů jsem vlastnil taky celkem dost takže snad budou mé poznatky a dojmy k něčemu dobré a pomůžou třeba před koupí...

Velikost SR GT je taková akorát. Akorát do města a akorát i mimo město. Není to teda jako xmax, který už je za mě trošku "tlouštík" ale je to o něco větší jak pcx od Hondy. Hlavně v přední části která obsahuje bohužel pouze jednu schránku vpodstate na větší mobil nepoužitelnou+ se tam nachází USB konektor za což zase palec nahoru. Displej je přehledný, čitelnost vpořádku, na slunci je to čitelné asi jako mobil na slunci ?. Rozložení ovládacích prvků je motorové, tedy vyhovující. Zrcátka jsou jedna obrovská katastrofám, pro své výšce 185cm se dívám na ramena. To i 22 let starého Peugeotu Vivacity jsou perfektní, tady to bude chtít úpravu rozšířením. Trošku zamrzí chybějící tlačítko výstražných blinkrů, místo něj je tlačítko na konektivitu s mobilem (za mě teď zbytečnost, není to PlayStation, ale samohyb). Místo na nohy jezdce je v pohodě i při mé výšce 185cm, ale šikmé nášlapné plochy jsou skrz absolutně nevyhovující úhel nepoužitelné. Sedlo je zpočátku tužší, po pár kilometrech je potřebám vyhovující, protože spoustu (hlavně od přední vidlice) utlumí podvozek. Podvozková část je tedy za mě perfektní (zadní předpětí jde nastavit až v 5ti krocích). Místo pod sedlem rozhodně není na integrální přilbu. Moje Schuberthka C3 se tam nevejde určitě, problém narvat tam mám i otevřenou skútr přilbu, nicméně se vleze+ zbude místo na rukavice apod. Osvětlení skútru je naopak za 1* protože přední o zadní blinkry včetně koncového a brzdového světla jsou perfektně viditelné i za slunečného počasí. Přední tlumené světlo taktéž perfektní, výborná svítivost a velká osvícená plocha, která se připnutím dálkového světla ještě prodlouží. Start stop funguje skvěle, nicméně já jej vypínám (resp. mám trvale vypnutý). Brzdy jsou zpočátku překvapivě až hodně tupé, nicméně s přibývajícími kilometry si destičky s kotouči na sebe sedají a brzdný účinek se zlepšuje. Motor je příjemný, nejsou cítit téměř žádné vibrace. Chod je velmi jemný. Potěšila mě vcelku velká olejová náplň 1,3l. U objemu 125 bych čekal tak max 0,75 - 1,0 l oleje. Servisní interval je první po 1000km a následně v intervalu po 10 tisících a nebo je do za rok. Skútr tedy hodnotím pozitivně s drobnými nedostatky (zrcátka). Za mě je to dobrá koupě, rozhodně nezapadne do šedivého průměru Honda a Yamah.

one_man
one_man napsal 16.04.22 v 09:57

Skvělá volba, taky ji mám pár dní doma . Zatím najeto cca 70 km, od prodejce domů a něco málo okolo baráku, ještě nemám RZ. Za mě jsou jízdní vlastnosti super, v pohodě zvládne i polňačku za vesnicí, ale nemám tolik zkušeností, je to teprve můj druhý skútr. Mně se helma pod sedlo vejde (scorpion exo vel. M/58 cm), ale je to natěsno. V zrcátkách za sebe vidím, ale mohly by být dál od sebe. Pokud jde o aplikaci Aprilia MIA, je nutno dokoupit příslušenství pro spárování s mobilním telefonem, za 4600 kč, nejsem si jistý jestli se to vyplatí, pokud máte někdo zkušenost s touto aplikací (Aprilia MIA, Piaggio MIA, Vespa MIA), napište co všechno s ní lze ovládat.

jbo
jbo napsal 16.04.22 v 09:44 6b.

stm01
stm01 napsal 16.04.22 v 08:02 10b.

Kočanda. Tak ať slouží

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 16.04.22 v 06:57 10b.

Osobně už novinky ze světa motocyklů nijak zvlášť nesleduji, tak jsem překvapený tímhle strojem od Aprilie. Aprilia SR je opravdu zajímavá volba mezi skútry s obsahem 125 ccm a určitě zaujme nejenom svým "naštvaným" designem

Tak ať slouží co nejspolehlivěji a každá jízda je naplněná radostí. Hodně pohodových kilometrů přeje jihočech Karel. A mimochodem, hezky udržovaná zahrádka

Radunice
Radunice napsal 15.04.22 v 20:18 10b.

Děkuji za popsané zkušenosti, právě se rozhoduji. Yamaha a Honda nedostupné, zvažuji tedy Aprilii nebo Piaggio.