KTM 890 Duke (2022)

Vlastník gigasetvs
Vloženo 11.4.2022
Aktualizováno 5.10.2022

Lehkost, ovladatelnost, síla motoru, po zkušenostech s Dukem 390 který mě velmi mile překvapil, byl vlastně koupen jen na zkoušku jestli by mě tento styl bavil, jsem přešel na 890.

Motorka koupena od KTM Bratislava

KTM 890 Duke R: Nebyla bohužel v prosinci skladem

První dojmy - Reklamní slogan KTM k ní opravdu sedí, člověka nutí hledat zatáčky a tam si jízdu s ní užívat, mám najeto 450 km, takže zajíždíme, ale i s tímto omezením je ježdění silně návykové.

Motorku bych doporučil pro - Nalezena chyba, malá odolnost při srážce se srnkou, zlotřilá potvora ukončila naše ježdění s černým Dukem, naštěstí byl pojištěn a tak koupena nová, opět KTM Bratislava, musím moc poděkovat protože sehnat novou v červenci je trochu složitější akorát byla verze oranžová, ale výběr polepů od Bagoros Performance je velký, a ještě díky Shark a RST jejich věci opravdu fungují, odešel jsem ze srážky (v cca 100 km) po svých, jen pár oděrek a pohmožděnin.

Doplňky na motorce - Track Pack software

Po neuvěřitelné řadě Suzuk GSX-R od 600 do 1000, jsem po kratší pauze předsedal na KTM Duke 390, chtěl jsem malou motorku, s menším výkonem spíš na blbnutí a popravdě ač jsem KTM nikdy neměl zaujala mě, lehoučká, brzdí neskutečně, do zatáček se s ní jelo tak parádně jen na přejezdech po rovině byla slabší, taky vezla mě, 90 kg ?. Proto jsem koupil 890, myslel jsem i na R, ale na podzim nebylo skladem a na tuto jsem dostal doplňky za 40 tis v ceně, jen jsem připlatil za Track Pack. Je to tedy docela dost peněz, ale zase oboustranný quick shifter, 4.palivovou mapu, launch control a dalsi funkce to prostě stálo.
Motor má díky výfuku od Akrapovice krásný zvuk, od spodu táhne, brzdy ač nejsou od Bremba pěkně kousavé a vrhat se s ní do zatáček je prostě radost, hodně mi připomíná jízdu s 600/750 GSX-R,člověk musí hodně řadit, aby si udržel ty správné otáčky na výjezdy.

JACOBO25
JACOBO25 napsal 22.07.22 v 20:14 10b.

Pemik89
Pemik89 napsal 11.04.22 v 23:11 10b.

dobra volba , užívej parádní stroj