Kawasaki Versys 650 (2010)

Vlastník bretik
Vloženo 7.4.2022
Aktualizováno 8.4.2022

fajn motorka pro kazdodeni vylety do prace a vikendovou zabavu, ktera nezklame jak vyjezdene matadory tak i zacatecniky.

První dojmy - Moje prvni vetsi motorka, doposud jsem jezdil na fichtlu, simsonu, ruznych scootrech a asi nejvetsi co jsem mel byla Yamaha Fazer 250YS. jak bych ji asi zhodnotil, za me asi neskutecne hodna, netresta me za me jezdecke chyby a zabavna zaroven. Motor se rad vytaci, ovlada se paradne, jen mozna trochu tezsi na manevrovani na miste. Trochu tezsi chod spojky a pri razeni jde citit kazda rychlost jak to tam "padne".

Motorku bych doporučil pro - Urcite pro toho, kdo chce nenarocnou motorku jak na udrzbu tak styl jizdy. vhodna zacatecnikum i jezdcum s delsi praxi na kazdodenni pouziti.

Doplňky na motorce - mam originalni bocni kufry v barve motorky.
zadni nosic v cerne barve od Givi
Od minule sezony se pridaly padaky.

Vybiral jsem neco pro zacatecniky, jako prvni vetsi motorku po dodelani plnotucneho ridicaku. Nasel jsem super kus, sice dovoz z italie, ale opravdu v paradnim stavu. rocnik 2010, pro nekoho kyklop, ale me se docela libi. Nadherna zluta barva, a ve vykladni skrini dovocze tak nejak vycnivala mezi ostatnimi.. okamzite mi padla do oka. no a po projeti nebylo co resit.
Mam ji vsehovsudy 3 sezony, vetsinou ji pouzivam na cestu do prace (cca 35km tam a 35 zpatky) a obcasne vyjizdky okolo komina. Nejdal jsem s ni byl na druhem konci republiky, zhruba 400km cesta.
1. na moji postavu, cca 179cm, mi vyhovuje, dostatecne siroka riditka, vzprimeny posez, kolena zalomena tak akorat, ani pri delsi jizde v kuse, cca 300km, zadne problemy s kloubama, ci nepohodlnou pozici.
2. vibruje - nejhorsi jsou vibrace v pasmu kolem 4000-4500 otacek. to jde citit docela dost. takze bud ryhle tohle pasmo preskocit nebo se do neho ani nedostat..
3. motor - za me docela pruznej, rad se vytaci. nejradeji, mi pripada, se citi kolem 6000 otacek. v tomhle pasmu uz i zacina tahat..
4. podvozek - ze zacatku mi pripadal docela tuhej, ted uz zacinam citit, jak to obcas nedostacuje...
5. spotreba - ja se dlouhodobe pohybuju kolem 5ti litru na stovku.
6. Asi nejlepe se mi s ni jezdi na okreskach, mimo mesto. naprosto idealni. Mesto uz tak moc ne, a to hlavne kvuli tuzsimu chodu spojky. Dalnice asi taky uplne ne - mam originalni plexi, ktere je dost male a pri jizde nad 120km/h je to dost nepohodlne.. bud zalehnete na nadrz a pak se da valit i 170, ale pokud chcete sedet vzprimene, tak 135 je asi max co se da tak nejak zkousnout..
Myslim, ze na cestovani je to paradni stroj pro jednoho, mam k tomu originalni bocni kufry v barve motorky a zadni nosic od Givi (cerny). s vyssim plexi a bastrama si dokazu predstavit pohodlnou delsi dovolenou...

Kobra_11
Kobra_11 napsal 30.07.22 v 21:17 10b.

Kámo, mám úplně stejnýho a jsem taky spokojenej. Takže musím hodnotit 10b.
S většinou věcí, které jsi popsal souhlasím

JKawka
JKawka napsal 12.04.22 v 08:49

rascal33
rascal33 napsal 12.04.22 v 08:43 10b.

Salkafalka
Salkafalka napsal 11.04.22 v 18:01

Už jí mám doma. Těším se až vyrazím na cesty. Vyměnil jsem KLE 500.za Versyse Byla to také spolehlivá motorka!!

Salkafalka
Salkafalka napsal 11.04.22 v 17:58 9b.

super!!