CFMOTO 800MT (2022)

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 7.4.2022
Aktualizováno 5.3.2024

Čínská motorka, která obrovsky jitří emoce a je tak jednou z nejvýraznějších novinek ročníku 2022. Přesně kvůli tomu nám bude dělat po celou sezónu společnost.

První dojmy - Na "první dobrou" nás při přebírání Matylda, jak jsme ji překřtili, potěšila svým velmi dobrým zpracováním a bohatou výbavou, zejména v námi testované verzi Touring. Jestliže jsme v případě našich předchozích dlouhodobých redakčních jednostopých partnerek vždycky dopředu tušili, do čeho jdeme, tak tohle cfmoto je velká neznámá. A o to jsme zvědavější, jaké bude naše soužití!

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, u něhož zvědavost vítězí nad předsudky a kdo úplně neřeší nějaké zůstatkové hodnoty apod. Nová motorka s pětiletou zárukou za cenu tříleté ojeté prémiovky.

Doplňky na motorce - Jelikož standardní výbava verze Touring zahrnuje tolik položek, které jsou u jiných motocyklů za příplatek, do nabídky doplňků už toho moc nezbývá. Vlastně akorát kufry, které máme také, naše trojice hliníkáčů je v černé barvě.

Touhle osmistovkou se značka CFMOTO už definitivně pouští do souboje s prémiovými značkami. Sází přitom na neotřelý, ale líbivý design a osvědčený motor, který pochází od KTM, když s rakouskou značkou má CFMOTO v Číně společný podnik. Takže od začátku tahle "čínská kátéemka" vyvolává plamenné diskuse a především budí zvědavost - bude už dobrá jako japonské a evropské motorky, nebo je tam pořád nějaká asijská "bota"? První kilometry od převzetí u českého zastoupení ve Strančicích u společnosti Journeyman do redakce zatím ukázaly akorát to, že se 800MT chová jako úplně normální cestovní motorka. Tak uvidíme, jak to půjde dál a jestli si na nás během sezóny nevymyslí nějaké vrtochy...

Články na webu:
5) Velký cestopis z výletu na Balkán
6) Srovnávací test s BMW F 850 GS
7) Matylda ve své druhé sezóně

Peřis1982
Peřis1982 napsal 07.01.24 v 15:00 10b.

Super

fukam
fukam napsal 11.07.22 v 13:19 4b.

Hezká ale od začátku s neduhy

fukam
fukam napsal 11.07.22 v 13:12

Koupil jsem v březnu CF MOTO 800MT Sport, hezká ale neduhy, od začátku nedrželo nastavení hodin, dodnes není doinstalován T-box, tedy nekomunikuje s aplikací, po cca 1350 km hlásí závadu na MCU System a přestali jít směrovky.
Takže spíše rozpaky a minus

context
context napsal 05.06.22 v 11:53 10b.

pěkná mašina, přejí hodně najetých km bez nehod a ať ti dlouho slouží a dělá jen radost

Motorkari.cz
Motorkari.cz napsal 28.04.22 v 18:08

Capan: Tuším, že narážíš na předchozí test CFMOTO 650GT. Už jsme to vysvětlovali jinde, měli jsme motorku dohromady s jinou redakcí a prostě to nefungovalo. U nás byla jenom chvíli. Co jsme najeli, to jsme zdokumentovali. Nic dalšího za tím není.