Vespa GTS Super 300 (2019)

Vlastník Locarnese
Vloženo 5.4.2022
Aktualizováno 5.4.2022

První fotka při převzetí půl roku staré Vespy, kterou měl zapůjčenou pan Matonoha.

Motorka koupena od Profi-moto.cz (Děčín IV-Podmokly) - Příjemné prostředí, sympatický šéf Ondřej Nepela

První dojmy - Protože jsem "celý život" vlastnil Vespy a stále mám ještě jednu Primaveru 125E z roku 1984, jsem byl podle očekávání jen mile "překvapen" jak zátahem motoru, tak příjemným odpružením. Že má Vespa menší "zavazadlový prostor" mně nevadí - preferuji raději útlou linii skůtru, než nafouknuté plasty "kolem dokola".

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří se chtějí vyhnout zácpám, musí denně absolvovat třeba cestu do Prahy, přesouvat se během dne po městě a mají občas chuť vyrazit si na picknik a opéct buřty! S řidičákem na auto musí stačit 125-ka - ale i ta jezdí dobře.

Doplňky na motorce - Nezbytný byl kufr a plexi, které ale přes léto demontuji - přecejen je cítit větší odpor vzduchu a nepříjemné cloumání při míjení náklaďáků.

V podstatě jsem již dlouho uvažoval o nové Vespě se kterou bych mohl absolvovat i delší cestu, ale ne víc než sto kiláků. Šlo hlavně o dopravu do Prahy, kde moje stará Primavera byla jednak "únavná" a pak i pomalá - předjet naklaďák v provozu bylo téměř nemožné. Abych jezdil na jednání a obchodní schůzky do Prahy na motorce, bylo trochu "nevhodné". Do Vespy se vejde jak přilba tak další výstroj a hlavně se na ní dá jezdit i v "kvádru". Přikoupil jsem ještě středně velké plexi, takže jízda i v horším počasí není problém!
Technicky je pocjpitelně na TOP - úrovni, nehladě na originální styl a koncepci, kterou jiné skůtry jen nevalně napodobují. Pro mě je Vespa etalon skůtru!
Protože jsem "technokrat", tak si zapisuji každé tankování a roční průměr mi vyšel na 3,83 lt/100km, servis (6 tis. km) u kamaráda mechanika a motorkáře nestál ani dva ltisíce, takže není nic, co bych mohl jště chtít - jen jízdu bez nehod a zdraví.

stm01
stm01 napsal 16.04.22 v 13:51 10b.

Prostě Vespa! Krásná. Teď už se jen přidat do Vespa klubu v Praze a vyrazit s Davidem Matáskem do Itošky.

Fist
Fist napsal 12.04.22 v 00:40 10b.

Ke skútru gratuluji, je fakt repre, i když sám preferuji větší kola. A ta spotřeba? No, víc mi nebere můj "půllitr" RE...

Targus
Targus napsal 06.04.22 v 17:07 10b.

Možná bych zvolil jinou barvu, pokud by byla k mání. Varianta bílé málo "prudí". Co takhle oranž, nebo hrášková zeleň? Aspo ňějaké "rychlé šípy"!