Royal Enfield Himalayan (2018)

Vlastník MarcellusCZ
Vloženo 2.4.2022
Aktualizováno 2.4.2022

Himalayan polovině lidí se líbí a polovině zas ne ? jednoduchá zajímavá motorka, prostě kladivo

První dojmy - První dojmy byli super, oproti bulletu 500 to není takovej vibrátor :D líbí se mi všestrannost, sice to není žádnej trhač asfaltu ale na kochaní cestou necestou ideální parťák

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky i pro pohodáře co nikam nespěchaj, pro lidi co chtějí něco trošku z jiného soudku :D

Doplňky na motorce - Padací rám, chrániče páček, usb, brašny, mřížka předního světlometu, kryt olejového chladiče

Potom co jsem se na něm svezl na srazu Royal enfield jsem byl nadšen, posez je příjemný, nečekal jsem že to bude nějakej dálniční stíhač jelikož jsem měl Bullet 500, tak nějak jsem očekával podobné vlastnosti ale himalayan mě příjemně překvapil chodem motoru, oproti bulletu jsou vibrace znatelně nižší, ale vibrace k bulletu prostě patří, tím nechci nějak znehodnocovat jeho kvality :) ale himalayan mi celkově seděl lépe i pro mou výšku 183 cm a proto jsem se ve finále rozhodl svůj Bullet ikdyz s těžkým váháním vyměnit za Himalayan, ale nelituji.

Po rozjetí je Himalayan krásně ovladatelný, sic na brzdy si člověk musí zvyknout, jinak je to příjemný pohodový stroj, jeho revírem budou spíš okresky a polňacky, než dálnice.

Mezi jeho bolístky patří startování prostě na první dobrou nechytne, ale to už je prý taková vlastnost, která se odstraní booster plugem.

Pintyo
Pintyo napsal 06.04.22 v 12:17 10b.

Krása

pali3x
pali3x napsal 04.04.22 v 11:01 10b.

Veľa šťastných kilometrov

Himalayan sa mi veľmi páči... Len umiestnenie predného svetla je trochu "svojrázne".
Za chvíľu je na trhu Scram 411, ktorý síce vyzerá mierne ináč (možno aj krajšie), ale predsa len - Himalayan je iba jeden :). Osobne by som ho mierne modifikoval.
Otázka, znie... Za cenu (viacmenej nového) Himalayana sa dá kúpiť veľa lepších jezdených motoriek. Podobných motoriek(výkon, schopnosti, jednoduchosť...) ale na trhu veľa niet.
Za 1/2 ceny Himalayana mám Versys 650 - skvelá motorka... Ale keď pozriem na toho nedokonalého, jednoduchého, pomalého a "zastaraného" Enfielda... je to presne to, na čom by som chcel jazdiť :).

Pred chvíľou som čítal recenziu na istú motorku s výskytom textu: "...70kW je dostačujících pro 1 jezdce a 229 kg vlastní váhy..." Pre niekoho je 70 kW ledva dostačujúcich, pre iného stačí aj 1/4 z daného výkonu. Každý sme iný a máme rôzne požiadavky a túžby...
Ale ako minule povedal jeden pán v istom videu: - Royal Enfield vyrába motorky stále ako lacný dopravný prostriedok. Nie sú zložité a extrémne drahé = sú dostupné.
Komu stačí ku šťastiu cca 20 kW, bude spokojný. Len keby sa tak u nás predávali za indické ceny

Milan1963
Milan1963 napsal 02.04.22 v 11:36 10b.

Podařený stroj,at' ti dělá radost.