Triumph Thruxton R (2019)

Vlastník JA-NE
Vloženo 31.3.2022
Aktualizováno 19.5.2023

Ako jeden moj kamarat povedal, je to motorka pre gentlemanov. no, ehm...
. A ne, karovanu koselu si kupovat nejdem a ani bradu si nenecham narast..

Yamaha MT-09: bola by to svadba s rozumu, ale.. Zvažoval novy model SP lebo jazdi naozaj skvele. No potom som si uvedomil že sa na ňu nedokážem po jazde pozerať pri srkaní kávy. Ten dizajn som proste nedal.
Ducati Monster 1200S: Srdce ma ťahalo za ďalšou Ducati, ale dopadlo to takto a som za to rad.

První dojmy - No tak Ducati to neni. Zvykám si. Je to úplne iný svet. Je to cele inak. A to je dobre. Strašidelná vola plynovej rukovate.

Motorku bych doporučil pro - podla mna pre kazdeho. komu sa paci. vie aj rychlo aj pomaly.

Doplňky na motorce - gripy na nádrž (Triumph), leather tank strap (Trriumph), skrátený držiak spz (Rizoma), bez zadného blatníka, menšie smerovky (Triumph), padák osky predného kolesa (Triumph), zadne pidi svetlo (Rizoma),
Kónické ladaky SC projec T11 a DE-CAT od TEC bike parts. padáky motora R&G racing, ochranna folia na citlivých lakovanych miestach, fólia na svetlomete, mlavy drziak batoziny+ brasna SV motech, vymedzovacie podlozky do plynovej rukovate, zavazia riadidiel (RG Racing). Ramové padaky (RG Racing), upravene sanie, hlinníkovy stit nad prednym svetlom Rizoma, drziak mobilu Peak design a vyvedeny kabel z USB zasuvky, teplomer oleja. Tlmic riadenia asi bude tiez a velmi ma laka skusit BoosterPlug.

Vybral som si ju lebo moje srdce za ňou pišťalo hneď keď vyšla ako novy model. Papierové parametre tiež hovorili v jej prospech, lebo kruuutaaak 112NM v serii. Podvozkové komponenty ako sa patri (vypinatelna trakcia aj ABS, pancierove hadice,vzadu Ohlins, v predu Showa Big piston, Brembo M40, radiálna pumpa Brembo, antihopingova spojka, pneu pirelli diablo rosso corsa..) takže bude zatáčať aj brzdiť...a navyše je to krásavica. Nájdeš na nej zátišia na ktoré sa da pozerať snáď stále. Vedel som že raz bude doma.

Vyzerá ako nejaký restmode. Klasická motorka s modernou výbavou. To sa mi páči.
Neviem ci starnem, ale chcel som som troska spomaliť, jazdit viac na pohodu a tak isto som prestal liezť na okruh :) Trux je veľmi prijemná motorka na ovládanie. Až prekvapivo lebo z môjho pohľadu úplne ľahká nie je. Čo sa ale dalo troska čakať keďže všetko je poctivý materiál. Prevodovka, ta je fantastická! Kvalty tam padaju ako po masle. Cela moto krásne spracovaná do detailov. Motor je zamatový, ťahá hneď, a stále. Pri vrchu tiez fajn. Prekvapil aj zvuk ktorý je aj so sériovými výfukmi super a motorka dokonca prska do koncoviek. Brzdy brzdia,aj ked som zvyknuty na o vela rychlesi nastup a ako SF to nebrzdi ani zďaleka. podvozok pruží, motorka zatáča. casom urcite set up. Čo sa ešte jazdy týka mam trocha problém lebo SF tak vysoko nasadil latku že...vysoko vysoko. Takže mam tendencie všetko na čom sedím porovnávať s velkym SF. Lenže! táto motorka funguje aj pri rýchlostiach pod 160km/h. Nie ako ten psychopat pred tym. Baví ma aj to že ma nenúti letieť ako o život. Je to pre mňa veľká zmena. Z divocha som presadol na motorku ktorá mi dáva na výber. Chceš letiek ? nech sa paci! chceš ísť na výlet alebo len tak na chochlačku? nemá problém. Je to ďaleko väčší univerzál ako sa zdá.

najlepšie sa cíti mimo mesta. Na okreskách..
V meste sa hreje ako snáď každý Triumph.
Sedlo mohlo byt tvrdsie

Ked sa na to hodia brasny, da sa aj cestovať ale pre mna je to skôr motorka na ventilovanie patizónu a pre radost :D

Po montazi Xpipe + ladaky, uplne ina motorka..neuveritelna zmena v priebehu a rozdiel v krutaku znacny, motor je daleko daleko vybusnejsi. zvuk sa uplne zmenil.je teraz taky jadrný:) som nadseny!!! Naozaj VELKA ZMENA! odporucam kazdemu. Spotreba dokonca este klesla.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 19.05.23 v 14:00 10b.

Elegance sama.

martjan_1098
martjan_1098 napsal 17.11.22 v 16:19 10b.

Taky jí mám v merku

Hříbek
Hříbek napsal 09.11.22 v 09:53 10b.

Parádní kousek, ten zvuk musí byt boží

DeaDDream
DeaDDream napsal 28.10.22 v 17:44 9b.

motorka pekna ale ja by som tento styl asi nechcel,nie som anglicky gentleman ,mozno sa v okoli tt stretneme

Ozzy_
Ozzy_ napsal 11.10.22 v 08:12 10b.

Jopi, tohle je keasnej stroj Treba jednou ...