BMW R 1200 RT (2005)

Vlastník Zaza123
Vloženo 26.3.2022
Aktualizováno 2.6.2022

Tak po koróně došlo na další posun. Už asi nikdy nepřesednu z RT, které jsem si oblíbil jako nic jiného a považuji ji pro moje potřeby jako dokonalou motorku.

Motorka koupena od FIRMA:g5moto ADVENTURE (Držovice) - Má už od Davida druhou a stále u něj servisuji. Velká spokojenost a všem můžu jen a jen doporučit :-)

První dojmy - Oproti 1150 je to zase posun. Nepřenáší se tolik vibrace, je znát i vyšší výkon a vyšší plexi. Na minulé mi při rychlejší jízdě po dálnici větru "liskal" do vrchu helmy, což tady není. Zatím jsem ji jen přivezl a čekám na SPZ, takže mám za sebou cca 60 km. Ale zase okresku, první třídu a dálnici. Začínám se seznamovat s rádiem (na Němce to zas tak intuitivní není...), zbytek je asi velmi podobný. Každopádně to žádný lenoch není a navíc je kraaasná...

Zde je to podobné, jako u minulé. Mám ji krátce, takže brzo na podrobnější hodnocení. Takže asi jen oznámím to, co všichni, kteří se tyto motorky zajímají ví. Opravdu velká a pohodlná motorka. Za jízdy tu váhu nepoznáte, na místě trochu jo. Já mám 190 cm a 115 kg, takže běžně jezdím s váhou 400 kg. Což už není úplně málo. Na brzdách to ale znát není. Jsou dimenzované i na tohle zatížení. S batůžkem nejezdím, takže tohle hodnotit nemůžu. Jen teď řeším tankvak, na který jsem si u minulého stroje moc zvyknul. Měl jsme malý od Shadu na piny na nádrži. Tady je bohužel větší kapotáž, takže nejde předělat. Koupil jsme tanklock givi s objemem 6 litrů, ale neotočím řidítka. Hledám jiný. Na minule jsem neměl rádio, takže zůstala krásná přihrádka. Teď mám CD přehrávač a přihrádka trochu chybí. Ale zase jsou větší kufry.

EDIT:
Mám za sebou první větší výlet. A hned na naši evropskou Mekku, čili GG. Krásný výlet a jen potvrdím, co jsem uváděl minule. Neskutečně pohodlný parník. Dva dny jsem se drbali v dešti, tak jsem na sebe hodil nemok, ale přijde mi, že snad ani nenavlhl. Až budu u nás s dojezdem domu, zkusím bez nemoku. Věřím, že to bude docela pohoda (pokud nezkysnu v koloně na místě )

Vzhledem ke své výšce jsem začal pokukovat po vyšším plexi. To originální mam přesně na hraně očí. Ale není to nic zásadního. V zatáčkách v nižších rychlostech jsem ho spustil a na dálnici to nevadí.

Tankvak jsem nakonec koulil zase SHAD, ale jiný model. A mám ho uchycený na přezky. Ale pasuje super a hlavně nezavazí.

Už umím i ovládat rádio a kopul jsem USB FM transmitter. Takže jedu v poklidu a svoji muziku, která je i na dálnici stále poslouchatelná (do 140 - 150 max).

Michal.72
Michal.72 napsal 27.05.23 v 14:43 10b.

Super stroj

tomcruise77
tomcruise77 napsal 03.06.22 v 06:29 10b.

parádní

Trinnlee
Trinnlee napsal 31.03.22 v 16:06 10b.

Pekne RT..gratuluji k výměně a preji at jsi spokojeny minimalne jako u předchozího RT. Take jsem se letos zhlédl v pohodlí a luxusu bmw takze vim o cem mluvis. Hodně stastnych km.

ToRoAshi
ToRoAshi napsal 27.03.22 v 10:00 10b.

Jezdím RT, takže přesně vím, o čem píšeš... spoustu dobrých zážitků a šťastných km na krásné mašině.

StB
StB napsal 26.03.22 v 19:32 10b.

RT - bezva volba a když přesednout, tak zase na novější RT, (nebo něco podobného )