renocar_unor

Honda NC 750X (2018)

Vlastník Borneley
Vloženo 24.3.2022
Aktualizováno 24.3.2022

Nezáludné spolehlivé moto na cestování i jen tak na pohodovou vyjížďku někam k vodě.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - S prodejcem jsem maximálně spokojen. Když chci Hondu, vždy jdu nejdříve k nim.

Honda CB 500X: Slabší motor, celkově se mi NCčko líbilo víc.

První dojmy - První dojmy byly v zajížděcím režimu, kdy jsem moto nevytáčel a jel jen tak na jednu třetinu plynu. Ale i tak mě projev motoru mile překvapil. Papírově jsem měl z výkonu trochu strach, ale ukázalo se že je na "normální" ježdění naprosto dostačující. Sezení je vzpřímené a až na tvrdší sedlo se sedí dobře.

Motorku bych doporučil pro - Na cestování a každodenní provoz. Jo a pro normální lidi co si nepotřebují honit ego se 150kw pod zadkem, které stejně většina plně nevyužije.

Doplňky na motorce - Homologovaná koncovka výfuku Mivv suono
Kratší páčky M-style, gripy a závaží
Protektory kolen a víka "kufru"
Homologované blinkry M-Style Flow LED
Krátký držák SPZ
A něco málo z Aliexpressu

Před NCčkem jsem sedlal Hondu FMX 650 ale chtěl jsem cestovat a na jednom hrnku to bylo utrpení jak pro můj zadek a záda, tak pro motorku samotnou. Původně jsem chtěl Hondu CB 500X ale nakonec kvůli výkonnějšímu motoru a 17" kolům jsem šel do NC 750X. Dalšími důvody, proč jsem si ji vybral je vyhlášená spolehlivost, dlouhé servisní intervaly a nízké provozní náklady v čele se spotřebou kolem 3,5L na 100km. Díky "ležatému" motoru a nádrži pod sedlem je moto pocitově lehčí než ve skutečnosti je.

Motor
Podle papíru a komentářů Haterů ,,nejede to, atd.." jsem měl z výkonu trochu obavu, naštěstí se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné. Výkon za mě naprosto dostačující jak na dálnici, na předjíždění, ale i při jízdě ve dvou. Nejlíp se cítí kolem 4000 ot/min, kde je již dostatek výkonu, motor není podtočený a hravě zvládá všechny kvalty. Převody jsou dobře odstupňované, jdou snadno zařadit, jen řazení jedničky je trochu hlučnější.

Podvozek
Není nejhorší, ale uvítal bych možnost alespoň nějakého nastavení. Podvozek je nastaven dost měkce. Když jedu sám není to tak hrozné, ale ve dvou už to není ono, Centrál jde nastavit jen předpětí pružiny, předek je nenastavitelný úplně. Na horší okrsce s výmoly a záplatami moc dobře nefungují. Podvozek beru jako největší slabinu téhle motorky.

Brzdy
Jsou lepší průměr. Sice nezvedají na předek, ale moto spolehlivě zastavit dokážou.

Celkově jsem s motorkou velice spokojený. Dodnes najeto 16500km.

Hunyady
Hunyady napsal 27.03.22 v 10:07 10b.

Mám ji taky, ve stejné barvě a taky jsem spokojený. Když dám kufry, sbalím se i se stanem. Pro jednoho na cestování super, pro dva na kratší vyjížďky taky. S podvozkem jsem spokojený, uvítal bych druhý kotouč na předek. Ale i tak to brzdí dostatečně. Tak ať Ti dělá jen radost .

mr-norris
mr-norris napsal 24.03.22 v 11:18 10b.

Pekná farba

Geodet
Geodet napsal 24.03.22 v 11:17 10b.

Osvědčená volba. V rodině máme 2 kusy.

Pupi04
Pupi04 napsal 24.03.22 v 10:50 10b.

Skvělá volba
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu