Suzuki DL 650 V-Strom (2005)

Vlastník Babetista
Vloženo 10.3.2022
Aktualizováno 10.3.2022

Univerzální stroj, který překvapí svou velikostí, a i přes menší výkon (oproti litrovému bratrovi) dokáže pěkně zatopit.

Triumph Tiger 800 XC: Vysoká pořizovací cena.
Suzuki DL 1000 V-Strom: V době koupě žádný který by se mi zamlouval.

První dojmy - Při prvním setkání mě do očí okamžitě praštila do očí velikost motorky, je to dáno tím že jako základ byl použit rám a část kapotáže z litra. tudíž motorka působí jako stroj královské kubatury. Stejně masivně motorka působí i za jízdy, ale ne nijak těžkopádně. Prostě víte že máte pod zadkem pořádnou motorku.

Motorku bych doporučil pro - Malého Stromka bych doporučil všem kdo chce cestovat jak v jednom i ve dvou. Na své si příjdou jak začátečníci, tak zkušenější jezdci. Jak muži, i ženy. Jen bych maliko váhal pokud vaše výška bude méně než 160 cm. Ale i to se dá řešit výměnou kostí přepákování centrálního tlumiče.

Doplňky na motorce - Strom má velikou výhodu v tom že na něho snad všechny možné i nemožné doplňky dělá Značka Marselus.

Doplnil jsem jej tedy o:
Kryt motoru Marselus
Kryt chladiče oleje a vody Marselus
Nosiče bočních kufrů Marselus
Boční kufry Kibex 42l s madly

Od předchozího majitele na motorce již byly doplňky:
Rozšíření bočního stojanu Marselus
Držák navigace Marselus
Topcase GIVI Maxia
Stavitelné plexy Kappa Airsteram
Tankvak SW Motech Engage Evo
Vyhřívané gripy zn. noname

Již moje předchozí milenka byla cestovním endurem (Suzuki XF 650 Freewind), což mi vyhovovalo, ale protože jsem začal více jezdit ve dvou, začal mi pomalu chybět výkon. Následovalo tedy prohledávání inzerce a typování možných kandidátů na nový stroj. Nakonec z přísného výběrového řízení vzešel vítěz a to DL 650 Vstrom. Za nějakou dobu jsem konečně našel i inzerát pohybující se v mích cenových možnostech, takže nebylo na co čekat a jelo se. Motorka na nás čekala v malé obci na dohled od Novomlýnských nádrží. Cesta byla dlouhá ,ale vyplatila se. Po klasických obštrukcích kolem koupě jsme si nakonec plácli.

Po příjezdu do nové domovské garáže bylo co dělat. Na předchozí motorce jsem byl zvyklý dělat věci jako kontrolu rozvodů, kontrolu/seřízení ventilů sám. Zde je to krapet jiné a složitější, takže doma jsem jen vyměnil olej a po sléze byla motorka odvezena na servis motoru ke specialistovi.

Mezitím jsem začal pracovat na drobném problému, který se jmenoval "řidičák A2" :D
Protože se předchozí motorka vešla do 35 kW tak jsem "velké A" moc neřešil. Nyní už to bylo za potřebí. Problé se získáním oprávnění jsem neměl. Hned na první pokus, přesně 7 dní od první docházky do autoškoly jsem si nesl domů potvrzení pro úřad o úspěšném složení zkoušek.

Nové sezoně tedy v začátku nic nebránilo.
---
A nyní ke zkušenostem s motorkou jako takovou.
Jak bylo zmíněno výše, je to pořádný kus. Hned po posazení vás příjemně pohltí, a cítíte se bezpečně. Toto pohlcení v kombinaci s vyšším plexy se ukázalo výborné v dešti.
Na to že to není žádný střízlík (220kg) se s ní dobře manipuluje za klidu. A hned po rozjetí vám ta váha nepřijde už vůbec. Tím že váha není příliš znát, bude Stromek vhodný i pro něžnější pohlaví.
Cestovní tempo se pohybuje okolo 130km/h. Zvládla by i více, ale už to přestává být pohodlné.
Převody jsou rozmístěny stylem 1-3 poměrně krátce za sebou, 5-6 jsou delší na přesuny vyšší rychlostí.
Poloha nohou a rukou je při jízdě příjemná, uvolněná. Já jako jako řidič měřím 176cm a sedí mi akorát. Ale ani vyšší jezdci nebudou mít problém.
Spotřebou se ve dvou lidech a s topcasem vejdu do 5,5 litrů.
Spotřeba oleje tam nějaká je, hádám že okolo 1dl na 1000km.
Ale to je na věk stroje naprosto v pohodě.

Goodji
Goodji napsal 16.03.22 v 17:24 10b.

valasek
valasek napsal 13.03.22 v 08:07 10b.

Stromek jednou, stromek vždycky vím o čem mluvím Spolehlivý, nenáročný a přívětivý ..ať přináší jenom radost

hruso25
hruso25 napsal 10.03.22 v 20:03 10b.

Dobrá voľba.
Pekne napísaná recenzia. Jasných 10 bodov.
Stromček je všestranná motorka. Oproti jednobuchu už je to iná kultúra cestovania.