Kawasaki Z H2 (2020)

Vlastník Uluroo
Vloženo 23.2.2022
Aktualizováno 12.10.2022

Nejlepší mašina, která mě kdy svezla. Je to paráda.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice)

První dojmy - Koupil jsem ji jen na základě recenzí a všechny měly pravdu. Ten motor je neskutečnej.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná jen pro toho, kdo už má něco nalítáno a pro absolutní magory. Já patřím do obou skupin :-D

Doplňky na motorce - První věc, co se naštěstí sama oddělala byly gumy. Pirellky nedržely a jen díky tomu, že dávaj zavčas vědět, že se blíží problém, jsem to vždycky udržel kolama dolů. Vyměněný za Battlax S21 a je po problému
Přidal jsem vyšší štítek, ale jestli funguje při svejch skoro dvou metrech nepoznám.
Podstatná změna nastala po výměně zadního tlumiče za model z H2SX. Najednou mám pod zadkem úplně jinou, mnohem líp sedící raketu.
No a pancéřový hadičky na předních brzdách mi to celý významně pomáhají zkrotit.

Asi byste měli vědět co s motorkou dělat, než se do této pustíte.
Jo, je hodná když se jen tak poflakujete, ale na to je jí škoda.
Vemte za heft a vystřelí vás do vlastní pekelné dimenze.
Té své říkám Hellinka. A to jméno dostala když jsem ji poprvé protáhl Farinkama.
Obě kola ve smyku a rohlík od ucha k uchu.
Na motorkách jezdím tak od 13ti let. No jo, štyricet jařin to bude
Začínali jsme s kámošema na staré Jawě 250, ani papíry to nemělo. Pak stopětasedma Číza, třiapůla 638 a pak už první Kawa.
KLR650, těch bylo několik a potom ZX9R, ER6F, ZX10R vyladěná na 214 kobylek, sedmpade Zephyr a KX450F, pak teprve přišla tahle pekelná bestie.
Nepíšu to abych se chlubil, píšu to aby bylo jasný, s čím vším to srovnávám.
Na devítce Ninji jsem něco nacestoval po Evropě, ale jak přicházely léta a kila, už se na ni těžko skládalo.
O Karbonce ZX10R ani nemluvím, první jízdu na jaře musím po odpalu od baráku zastavit a hledám stupačky.
Na ZH2 tohle není problém. Tohle je mašina pro starýho motorkáře, kterej je na Harleye moc mladej.
Jede to jak supersport, snaží se vás shodit, rve vám ruce z ramen a přitom si na ní sedíte jak na křesle a navíc krásně zpívá dmychadlem.
Jak říkám, slintal jsem půl roku u recenzí, viděl jsem o ní snad všechny videa ze světa a loni v únoru jsem dozrál.
Bylo mně blbý ju koupit jen tak, že bych na ní ani neseděl, tak jsem si v Asku vyzkoušel jestli mi bude slušet a za pár dní mi ji dovezli dom.
Mlsně jsem kolem ní pár týdnů chodil, hned jsem jí zahodil ten strašnej vejfuk a daroval jí ten sundanej z mé desítky Ninji. Stačilo vykouzlit držáček z kousku karbonu.
On totiž ten origo vejfuk z Ninji ZX10R modelu 2011-2015 je taky jak laďák. Díra skrz a trochu vaty okolo. Zvuk je tak akorát, moc to neřve a slyšet je to dost.
Pak přišel ten den, kdy jsem poprvé kopl do vrtule a s jediným kilometrem na tachometru vyrazil zajíždět.
Stačilo pár kilometrů a směju se už když si jen vzpomenu. Všechny ty recenze měly pravdu. Ani Pepa Sršeň nekecal.
Nic vás nedokáže připravit na to, když ji pustíte ze řetězu. Ten motor...ten MOTOR!!!
A na pár keců o slabým zadním pružení se vybodněte, správně nastavený na silnici funguje tak, jak má.
Tlumič řízení mi zatím nechybí, jen to ABS by mít nemusela. Ale žít se s ním dá, to jo.
Jo, fakt nejlíp utracenej ranec prachů ever.

LukasoW
LukasoW napsal 17.11.22 v 18:24

Tak jsem do ní šel taky a je to pecka. Baví mě celý rok. Věřím, že Tebe taky :) Teď řeším přesně to co ty, zadní tlumič... Jaký jsi dával?

WadeGYTR
WadeGYTR napsal 24.10.22 v 00:44 10b.

Super motorka aj recenzia! Brúsim si na ňu zuby od kedy vyšla, len ešte chýbajú nejaké €...užívaj

Almondo
Almondo napsal 12.10.22 v 14:15 10b.

Hodně šťastných km. Je super vidět, že si tohle někdo koupí pro to, aby z ní čas od času ždímal vše.

Uluroo
Uluroo napsal 14.09.22 v 13:24

Tak jsem nevydržel a zase do Hellinky vrazil několik párů tisícovek.
Po jedný trošku divočejší vyjížďce mi kámoš hlásí " člověče, tobě úplně odskakuje zadní kolo, co s tím máš?" Pak přišel čas na nový gumy. Obul jsem, ozkoušel a trošku lepší. Ty původní origo Pirellky byly furt ve smyku. Ale pořád jsem cejtil, že to není úplně jak na Karbonce. No jasně, Karbonka má podvozek od Ohlinsů, to se těžko dohání, ale přece... Tak jsem zapátral, našetřil a daroval jsem jí k osmitisícímu kilometru jinej zadní tlumič. HA! Přátelé mí motorkoví, mám najednou úplně jinou motorku. V náklonu přibyly i za studena hned dva stupně a mám dojem, že nejsou poslední, až se mně podaří najít teplotu a místo kde se nebudu muset moc bát. Tak to je zatím všechno co jsem potřeboval napsat. Pa.

aikon1
aikon1 napsal 02.03.22 v 21:17 10b.

Hellinka je hold jiný svět Ať ti dělá radost a dělá z Tebe puberťáka ještě mooooc dlouho