bmw_renocar_srpen

Triumph Tiger 850 Sport (2022)

Vlastník Triny
Vloženo 21.2.2022
Aktualizováno 12.7.2022

Po zkušenostech s cestováním opouštím styl chooper a přecházím na cestovní enduro. Jednou Triumph, navždy Triumph.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové) - Servis i prodej = ochota

První dojmy - Jel jsem na něm v 2021 u Triumph Olomouc. Hradec mám 25 km, tak jsem ho koupil tam.

Doplňky na motorce - Originál Triumph:
Centrální stojan, kufry, padací rám, bástry a chrániče chladičů, kryt předního světla
Ostatní výrobci:
Prodloužení předního blatníku , prodloužení zadního blatníku směrem k tlumiči, kryt nad zadním světlem, byla tam díra a za špatného počasí tam bylo plno bordelu a teklo to na zadní světlo. www. motokufry-am.cz
Givi síťky do kufrů. Rozšíření bočního stojánku.

21.2.2022
Je rok tygra, tak jsem dnes koupil tygra. Zatím budou v H.K. montovat doplňky. Počítám tak asi za 14 dní bude doma. Není kam spěchat, je únor. Manuál v češtině jsem vložil do sekce manuály. Až ho budete číst, používejte prosím hlavu, je tam spousta chyb, zejména v číselných popisech.
8.3.2022 - Triumph HK hlásí, vše namontováno, můžete si motorku vyzvednout.
11.3.2022 - motorku jsem přivezl domů ( 25 km.) Zatím brzo na hodnocení. Pouze se mi zdá, že ten větrný štítek plní svou funkci jen do určité chvíle.
KUTILOVÉ POZOR :
Pokud si budete chtít na motorce upravit polohu spojky a brzdové páčky, ( myšleno sklon, ne vzdálenost od řídítek ) je to jednoduché, povolíte imbusem šrouby a pootočíte nejen páčkou, ale i zrcátkem, je to komplet. (červená barva na obrázku č. 11)Teď ale POZOR, pokud si budete chtít pootočit a lépe nastavit ovládací satelity, nejde s nimi otočit, jsou tam napevno, já jsem jeden otáčením utrhl a museli mi to spravit. Jde to, ale musíte povolit řídítka a tím satelity i řídítka zároveň natočit do polohy, která Vám bude vyhovovat. Na ovládacích satelitech jsou z druhé strany dva šroubky, neslouží k povolení, nechte je tam a nepovolujte je. ( žlutá barva na obrázku) Takže bacha.
Další postřeh kutila. Zapojoval jsem si držák navigace s elektroinstalací přímo na baterku. Žádný problém jde to prostrčit pod nádrží lehce a napojíte to na baterku. POZOR jakmile odpojíte baterku, jako jsem to udělal já při této instalaci, dojde k tomu, že se Vám na palubní desce rozsvítí oranžově znak klíče, tedy nutnosti navštívit servis. Nic to není a nic se neděje, jezdit můžete dál. Pouze se příležitostně stavte v servisu, oni to napojí na diagnostiku a problém odstraní. Práce na 5 min i se sundáním sedla. Stane se to vždy, kdy z jakéhokoliv důvodu odpojíte baterku. Mechanik v servisu HK mi to vše ochotně vysvětlil , udělal a opravil. Pozor, vkládám text který mi byl doručen. Nemám to vyzkoušené, ale asi to bude pravda. " Pokud se ti po odpojeni/zapojeni baterky objevi zluty klic na displeji, neni potreba jezdit do Triumphu na diagnostiku. Staci zadat spravny cas i datum (pozor, musi byt oboje!), pak klic zmizi. Odpojenim baterky dojde k jejich resetu a nastaveni tusim na rok 2000 a cas 0:00" . Vyzkouším to.

Více na: https://www.motorka.../motorka/?mid=131864
Copyright © Motorkari.cz
Jízdní dojmy:
Moc jsem toho zatím nenajel, ale ten tříválec jde krásně a řazení je radost. Ovladatelnost hodnotím jako nejlepší na čem jsem v životě jel. Zatáčí pohledem, nakloníte hlavu a jste tam kde chcete být. Jsem Hóóódně spokojený. Už se těším do Rumunska.
-Koupil jsem si novou přilbu a zdá se, že větrný štítek nebudu muset měnit za větší.
-Co se týká toho předního plexi, tak nakonec asi větší koupím. Najel jsem v neděli 400 km a chytil jsem i déšť. Za sucha to je dobý, výška je v pohodě, ( mám 180 cm. )ale šířka ne. Jde to hodně do ramen a za deště to docela vadí. Ale berte to s rezervou , je mi 63 a mám raději trochu pohodlí.
-Tak mám za sebou skoro 3000 km. Rumunsko-Banát a Transalpina, skvělá jízda. Celkově najeto skoro 5000 km. Když jsem vyjížděl z ČR spotřeba 5,25. Po návratu z Rumunska spotřeba 4.95. Spotřeba si pomalu sedá. Výrobce píše 5,1. Mám vypozorováno na dálnici při ustálené jízdě 120 km/h spotřeba 3,8 - 4,1 l. no prostě na tu nádrž 20 l dojezd 400 km v pohodě.
-Vypozoroval jsem jednu zvláštnost u které nevím jestli je dobrá, nebo ne. Pokud si přepnete displej do módu spotřeba paliva a dojezd , tak pokud zbývá v nádrži benzín na posledních 100 km, tak se ihned začne objevovat nápis doplnit palivo a s displejem již nic neuděláte. Myšleno tak, že pokud nedotankujete, tak nepřepnete do žádného jiného módu. Po natankování je vše okamžitě OK. Vlastně mi to vadí, ale na druhou stranu mě to nutí natankovat. Jinak rychlost , teplota kapaliny a ukazatel paliva tam stále je. Jen prostě nepřepnete třeba na otáčky atd.
12.7.2022- namontoval jsem stejně vysoké , ale širší plexi od Givi, Paráda , doporučuji.

Bake
Bake napsal 21.07.22 v 14:37

Pokud se ti zobrazí hláška, že dojezd 100km, stačí zmáčknout OK na křížovém ovladači, hláška zmizí a zůstane svítit jen hladový voko. Při každým startu to musíš takto zhodit. Teda, dokud nenatankuješ

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 08.07.22 v 11:12 10b.

Nádherná, lehoučká mašina. Je to jako bych opěvoval tu svou

Lowmick
Lowmick napsal 03.07.22 v 20:22 10b.

Pokud se ti po odpojeni/zapojeni baterky objevi zluty klic na displeji, neni potreba jezdit do Triumphu na diagnostiku. Staci zadat spravny cas i datum (pozor, musi byt oboje!), pak klic zmizi. Odpojenim baterky dojde k jejich resetu a nastaveni tusim na rok 2000 a cas 0:00.

marin35
marin35 napsal 20.06.22 v 22:04 10b.

Jednou Triumph..dycky Triumph

Andy3210
Andy3210 napsal 20.06.22 v 20:05 10b.

Moooooc pěkný