BMW R 100 GS (1994)

Vlastník Opl
Vloženo 16.2.2022
Aktualizováno 6.6.2023

BMW R100 GS PD - tak tohle enduro jsem kdysi chtěl.Vývoj však šel dál a já jsem pokukoval po moderních strojích.No a teď jsem se vrátil ke klasice.

První dojmy - Po pár kilometrech mohu říct,že to půjde dobře a budeme si sedět.Je to motorka z devadesátých let se vším všudy a mě to tak vyhovuje.Jen zjišťuji,že jsem si ji měl pořídit už tehdy.

Motorku bych doporučil pro - Mladším jako já.

Doplňky na motorce - Progresivní pružiny,výměna bavorácké zásuvky za běžnou.Padáky,kufry,laděný výfuk,denní svícení (LED) byly již ve výbavě.
V březnu 2022 jsme namontovali vyhřívání rukojetí Oxford,zkontrolovali dobíjení (13,8 V) a zapojili navigaci.

Preventivně jsme s kamarádem udělali repasi převodu,výměnu předních pružin za progresivní (ty jsem dostal k motu) a výměnu kapalin.Také jsem musel koupit novou baterii.Motorka měla perfektní péči,takže nic víc nebylo třeba.
S endurem nemám skoro žádné zkušenosti (pokud nepočítám sajdu Ural) a přihlásil jsem se proto na kurz.
Zatím se učím sám a docela to jde i v lehčím terénu.Jako jezdec okresního formátu se na ní cítím nejlépe na okreskách s rychlostí do 100 km/hod.V zatáčkách sedí a dá se krásně naklopit.

Nedávno jsem na BMW absolvoval bez problémů Sardínii,Korsiku a Dolomity.Tam tedy na vozíku a zpět po ose.

Opl
Opl napsal 22.04.22 v 04:42

Kozička750>Barvy by měly být originál

Kozička750
Kozička750 napsal 19.04.22 v 21:01 10b.

Parádní. Jen ty barvy jsou hodně divoké. To je origoš ?

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 25.03.22 v 20:15 10b.

krokoš
krokoš napsal 25.03.22 v 16:29 10b.

Čau, no, paráda, ešte fajn, že sa na to vyškriabeš, ja už mám problém vyliezť na svoju. teda myslím motorku. Pekná zmena po sajdke. Pardon, nie zmena, ale doplnenie, čím viac motoriek tým lepšie. Hlavne, nech ti robí radosť.

hofi01
hofi01 napsal 17.03.22 v 21:50 10b.

Krásná, ať slouží