Honda NX 650 Dominator (1996)

Vlastník Mechator
Vloženo 14.2.2022
Aktualizováno 19.6.2023

Tuhle motorku mám nejdéle a nejraději, koupil jsem ji za účelem dojíždění do práce... na superbiku jezdit nechceš a tahat se kvůli těch pár km. s velkou krávou taky ne. A jelikož mám dlouhé roky rád přestavby, nebylo co řešit.

První dojmy - ...motorka prošla za posledních xlet mnoha úpravami a ty poslední se už spíš týkají kosmetiky a praktičnosti. Z těch nejzásadnějších původních, je předělaný podsedlo rám, "na koleně" udělaná poctivě z plechu celá zadní část, vč sedla, napasovaná a převařená sr... nádrž, přední "offroad" maska, z plechu "handmade" př blatník a podsedlo kastlíky...

Doplňky na motorce - ...Co do desigu, ten pořad nepovažuji za dotáhnutý do konce, ale i tak předloni zázrakem brala druhé místo na Custom Lake Show na mezinárodním Euro Bike Festu. Za ty roky jsem snad kromě oleje, destiček, řetězovky, neměnil ani obyčejnou žárovku. Tuhle motorku prostě miluji a letos shodou okolností, vypucovaná po poslední výstavě zazimovala rovnou v obýváku na čestném místě, po zxr. ..ale jaro se blíží??

...z úprav dále, podsazené př.vidle, prepletené kola Excel, nahrazené v předu 19", "handmade" výfukové svody s koncovkou. Dále lakovaný motor. Ty poslední úpravy vedly ve stylu odklonu od původního čistého "tracker" desigu k aktuálnímu "enduro oldschool" spíše z praktických důvodu. Motorka dostala vícevrstvé pohodlnější sedlo, vzadu mikro nosič aspoň na spacák večer k ohni, kryty rukou na chladné rána kolem jezera do práce, mikro větrný štítek. Kvůli poslední STK a handrkování se zda je motorka dvoumístná dle TP jsem musel navařit druhé stupačky a na delší tratě, delší převod. Ačkoliv tahle motorka byla jedna z prvních, kterou jsem si pořídil pod Pálavu a v letech kdy se opravovaly hráze, jsme toho kolem jezera najezdili do práce hodně, dělá poslední roky doma v obýváku už spíš jen parádu než jezdí, takže kdyby přišla zajímavá nabídka, byl bych ochotný se domluvit a pustit ji dál.

-Jandys-
-Jandys- napsal 15.02.22 v 18:04 10b.

tož musím napsat máš to opravdu fajne , ta proměna je parádní, líbí se mi

Mechator
Mechator napsal 15.02.22 v 09:15

Díky borci...je to sice takovej bastl co neustále prochází za dlouhých zimních večerů změnami, ale mám ji rád

Gilless
Gilless napsal 15.02.22 v 07:29 10b.

moc pěkná

kain80
kain80 napsal 14.02.22 v 22:07 10b.