renocar_unor

Honda VF 1000 R (1986)

Vlastník Schejby
Vloženo 13.2.2022
Aktualizováno 15.2.2022

Pro mě motorka snů, co k tomu víc napsat..

První dojmy - Jaké to asi je, když se posadíš na vysněnou motorku? boží!!

Od první chvíle, kdy jsem poprvé viděl viděl naživo VF1000R jsem se do těchto motorek zamiloval. Nikdy by mě ale nenapadlo, že si jí někdy pořídím. Nejdříve jsem zakoupil úžasně hravou VF500, následně VF1000F s tím, že když nikdy nedosáhnu na R, tak alespoň F. Ale i to Fko je boží, charakter motoru V4 je pro mě nejlepší a na cestování super motorka. A teď nám stojí doma Rko a já pořád nemůžu uvěřit...
Jedná se o USA verzi, poslední model výroby (výroba trvala 3 roky, celkem vyrobeno údajně 10 000 ks). Dle údajů Hondy se tento poslední model prodával od čísla *GM100001, já mám číslo 00004.
Nevím co k tomu víc napsat. Ještě jsem na tom pořádně nejel, první dojmy jsou stejně zastíněný euforií a nadšením. Předchozí majitel si s motorkou opravdu pohrál, kompletní rozborka. Motor přede jako kotě.

Zajímavosti: první motor V4 s rozvodem ozubenými koly. Až následně byly použity tyto rozvody do nesmrtelných VFR 750, nastavitelná řídítka na 1000 hran, zlaté frézované brýle (pouze USA verze), kapotáže z lamina, chlazený zadní brzdový kotouč, vzduchové vidlice - možnost nastavení tlaku, předpětí (i u zadního odpružení 3 polohy) a na předku nastavení odskoků, osa př. kola na rychloupínákách pro rychlou demontáž př. kola (vytrvalostní závody), odlehčená kyvná vidlice.. Na rok 1986 nejlepší technika, která byla dostupná.

Tomixs
Tomixs napsal 12.11.22 v 18:38 10b.

Super.
Teď jsem jednu přitáhl do garáže, o rok starší, taky komplet rozborka,

.Banán.
.Banán. napsal 07.04.22 v 11:44 10b.

Parádní Spoustu šťastných km v sedle.

Mike70
Mike70 napsal 20.02.22 v 19:44 10b.

Kráska! Tak jí opatruj

callowsick
callowsick napsal 20.02.22 v 11:02 10b.

Veliká nádhera!!!

aikon1
aikon1 napsal 20.02.22 v 08:26 10b.

Do obýváku místo TV - nádhera, opatruj ji