Yamaha XJR 1300 (2004)

Vlastník Jetklenor
Vloženo 13.2.2022
Aktualizováno 14.2.2022

Xjr jsem pořídil z druhé ruky. Dovoz Německo.
Motocykl je lehce poškozený na druhém svodu ve spodní části a má vyměněná řídítka za duralové. Zadní světlo je zatmavené. Jinak je vše jak má být v originál stavu. Při koupi najeto 27tis. doloženo prodejcem.

Suzuki GSX 1400: Nabízené modely nebyly v dobrém stavu a samí laděný výfuk.

První dojmy - Nechápu proč tento stroj přestala yamaha vyrábět. Jezdil jsem vždy jen yamahu, tak nemohu porovnávat s konkurencí a nechci tlumočit názory kolegů. Tento stroj je za mne ideální kompromis mezi těžkým Choprem a vevkou Silnicí. Motorka splnila přesně to co jsem od ní očekával. Obratnost, zátah motoru od nízkých otáček, velké pohodlné sedlo, zásoba benzínu, spotřeba! ? trochu se peru s řazením, ale bude to nejspíš tím, že jsem naposled sedlal Wildstara a ten mět kolíbku.? Motor se chová dost kultivovaně a má obrovský rozsah kroutícího momentu což se úžasně projevuje při mé nešikovnosti s řazením ? motorku bych doporučil vyježděným hochům, mužům s druhou mízou, a dědkům samozřejmě taky?

Motorku bych doporučil pro - Jako první motorku určitě nebrat jinak si ji nebudete tak pochvalovat?? Pro zkušenější jezdce co vědí jak projet bezpečně zatáčku a mají zkušenost s těžkou váhou. Chce to respekt a pokoru……?

Doplňky na motorce - Doplňky na moto budu instalovat později. Zvažuji masku od Japonců a nějakou tu ochranu proti asfaltu… co kdyby.

XJR jsem zvolil proto, že jsem úchyl na krásné naháče a pohled na vzduchem chlazený motor mě prostě hřeje u sérdce??

Jsem lehce po čtyřicítce a začal jsem na ježdění nahlížet trochu jinak než před dvaceti lety. Xjr1300sp se pro mne zdá ideální volba jako odpolední motorka pro radost a občasné výlety s dobrým bržděním, obratností i v lehčí terénu, neúnavným motorem a pohodlím.

bruttopyr
bruttopyr napsal 23.02.22 v 21:10 10b.

Krásná barevná kombinace.
Na XJR nedám dopustit, je to dokonalá kombinace vlastností, které člověk může od klasické motorky požadovat.

aikon1
aikon1 napsal 20.02.22 v 08:27 10b.

Ten stav km je super a je to na ni vidět. Za mě v nej barvách. 10b.

jps13
jps13 napsal 16.02.22 v 12:58 10b.

Pěkná mašinka.Tak at slouží a najezdí hodně kilometrů bez nehody.

marafzs600
marafzs600 napsal 15.02.22 v 20:56 10b.

Králík77
Králík77 napsal 15.02.22 v 16:18