Husqvarna 701 Enduro (2016)

Vlastník kokpilot
Vloženo 3.2.2022
Aktualizováno 26.4.2023

Husqvarna 701 Enduro, podle mě je tohle dual sport. Téměř ostré enduro, ale přitom na ní ujedete i delší vzdálenost a servis vás nezabije.

KTM 790 Adventure R: Váha, nebaví mě zvedat taková váha, když to v offu tilik padá. Má to i plusy, ale zatím chci jezdit agresivněji než-li cestovněji.
Yamaha Tenere 700: To samé...

První dojmy - Vždy se mi líbil agresivnější styl a jízda. No 701 s rally kitem je paráda. 701 je snížená v přepákování tak se pohodlně sedělo. No pocity z jízdy byly všelijaké, o proti hypermotardu 950 (který ještě mám, nedá se absolutně srovnat) je to veliký krok zpět. 701 je lehoučká a tím pádem neklidná, jako bych jel na staré krosce, tlumiče jsou hodně měkké.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kdo milují offroad, nechtějí ale počítat mth u ostrého endura, a chtějí i někam vyrazit.

Doplňky na motorce -

Husqvarna 701 supermoto/enduro se mi vždy líbila, s kamarády jsme byly projížďce blízko místa kde se jedna prodávala. tak jsme tam mrkli. Líbila se mi na první pohled a majitel vypadal že se o ní staral výborně, veškerá dokumentace k ní, projížďka taky v pohodě. Nechali jsme zálohu a bylo.

S husqvarnou jsem maximálně spokojen co se týče stylu jízdy. Má par much, no musím je postupně odstranit. Jde o vyhřívání rukojetí, zadní plotna, zadní světlo s držákem SPZ, snížení v přepákování, blinkry, pneu, atd.
O proti staré Tenerce jsem v offu podstatně hned dost zrychlil, 701ka je ovladatalená jedna báseň. Musíte si zvyknout na to, že je lehčí a trochu neklidná má to své plusy ale i mínusi. Plus je rychlost a obratnost v offu, mínus je nepohodlnost a nižší rychlost na asfaltu. jako první jsem vyměnil pneumatiky, E07 si nechám na nějakou delší cestu, nasadil jsem Rock ridery, které jsem dostal k motorce. A musím říct, že jsou super na suché šotolině a polních cestách / Asfalt. V bahně je to už trochu horší. Zvýšení řidítek jsem vyzkoušel + 5, 2 a 3cm teď tam mám 3cm a možná zkusím sím znova nechat originál. Prý zvýšení řidítek negativně ovlivňuje správnou pozici jezdce. tak budu ještě testovat pohodlnost a ovladatelnost. Pod sedlem je otočný krokový potenciometr, krok 0-9. Je to nastavení palivových map. 0 - je nízká kvalita benzínu, 1 - soft, 2 - advanced, 3-9 - standard. Předchozí majitel měl nastaveno na 1 přehodil jsem na 2. a změna je opravdu znát. 701ka má výkonu oprvadu dost. zdolávání překážek jen vrknutím plynu, paráda. To se nikdy neomrzí. Přední blatník jezdím podle nutnosti. Nejvíc se mi líbí kratší motardový. Ten ale nestačí po dešti na bahno, které lítá až na helmu, tak jezím i endurový delší. Přední stavba od Rade/Garage je skvělá, moc se mi to líbí, Mám kam upout telefon, mám ho kde nabíjet. Plexi krásně rozráží vzduch. Světla jsou bezkonkurenční. Nedají se srovnat s originálem např: tenere 700 nebo 790 adventure. Nevadí mi jezdit i když slunce už zapadne.

OffroaderXR
OffroaderXR napsal 30.09.22 v 10:10 9b.

Nebyl jsem spokojen s podvozkem, mám tam WP 4CS, tak jsem je nechal naladit u pana Buráně. Rozdíl je to obrovský, motorka neodskakuje, jede jak na kolejích, doporučuji

klinovec
klinovec napsal 18.04.22 v 22:41 10b.

Zdravím
Zajímá mě co to máš za peřpákování na snížení, taky bych to potřeboval.

Díky
Martin

HusKa701
HusKa701 napsal 05.04.22 v 21:31 10b.

701 jsou parádní stroje. Ať Ti dobře slouží 10

Manažer
Manažer napsal 08.02.22 v 14:48 10b.

Krásná, krásná, fakt moc krásná motorka!!!

Honza-K
Honza-K napsal 07.02.22 v 13:39 10b.

Parádní bike, ty doplňky od RG tomu vážně moc sluší, hlavně ta maska...
Míra zábavnosti této motorky a hlavně motoru je neuvěřitelná. Měl jsem ho v KTM 690 Enduro, teď v Duke 690 R a je to neuvěřitelný stroj na zábavu.

Jinak Ti asi taky napíše Targus - 1b. To je velký fanoušek enduro ježdění... Ale nic si z toho nedělej...