BMW R 1100 R (1997)

Vlastník Bobedelweiss
Vloženo 1.2.2022
Aktualizováno 29.2.2024

sen se stal skutečností

od malička jsem chtěl "toho boxera" a skrz několik ruských strojů typu dněpr 650 a K750 a jsem se dostal k BMW

Motorka koupena od strejda z hor

První dojmy - Napoprvé jsem byl dooost vyděšený a skoro jsem litoval že jsem si něco tak obrovského a silného pořídil. Situace se změnila behěm 20-ti minut kdy jsem zjistil ŽE TO JE boží

Motorku bych doporučil pro - pro každýho kdo má rád starý motorky a poctivý řemeslo

Doplňky na motorce - k motocyklu jsem dostal 2 boční kufry, zadní kufr na pizzu a přední plexi (plus nový řemen k altíku, oleje atd)

takže výbava parádní, ty boční kufry jsou boží

zadní kufr a plexi jsem ale hned sundal - nerozvážím pizzu a pokud bych chtěl bejt za sklem tak budu jezdit autem

je to splněný sen

roky jsem koukal z auta na motorky jedoucí v protisměru a manželka jen slýchávala - bavorák, bavorák, nějakej japonec, bavorák, sakra zase bavorák, ... kde na to ty lidi berou...? ?

no a furt jsem si o tom četl a studoval to a posledních 5 let už jsem měl jasno, že chci nějaký to eRko od BMW.

nakonec mi nedopadla jadna 850 a pamětliv že "objem ničím nenahradíš" jsem se v prosinci rozhodl vyrazit pro obstarožní bramboru do Trutnova.

Pán byl přesně o 1 den a 20 let starší než já a přišel mi solidní takže jsme si plácli aniž bych se na tý motorce v tom sněhu tam projel... A nespletl jsem se.

Mašinu jsem s bráchou domu dovezl někdy k půlnoci a ráno jsem ji hned projel -- nejdřív vyděšení ze silnýho a velkýho stroje ale po chvíli se dostavilo souznění až symbióza z neskutečnýho zážitku.

Motor má obrovský zátah hned od volnoběhu, jede to až nevim kam protože to asi nikdy nezjistim a ty dvě kila co to má jet s tím nikdy nepojedu

Brzdy dostatečný a ABS pěkně funguje

Podvozek dokonalej - v díře kde bych si na pulitru vyrazil zuby to jen lehce duclo a jede se dál -- podvozek fakt dobrej.

NICMÉNĚ při třetí jízdě mi prdlo původní lanko spojky a tak jsem musel potupně čekat 2 dny než jsem ho vyměnil za nový... ?

No a samozřejmě od tý doby na tom jen mrznu a jezdím kdy se dá...

EDIT 9/2022
vyměnil jsem vstřiky - dal jsem z modelu 1200 a mašina krásně startuje na první brnk i v zimě, snížila se mi spotřeba a motor jde jako klidněji.
Všeobecně jsem po 3/4 roce soužití stále děsně nadšen

EDIT 3/2023
pořídil jsem tankvaky - velký LOJZO a malý GIVI a nechápu jak jsem bez toho mohl vůbec existovat

EDIT 3/2024
furt jede a jede,
ten zátah, krouťák a síla je úžasná záležitost

Obdélník
Obdélník napsal 12.05.23 v 08:44 1b.

Obrovský zátah ??? Kde ? Tohle vůbec nejede.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 03.02.22 v 12:57 10b.

Pěknej boxer

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 02.02.22 v 12:21 10b.

Super povožení, gratuluji ke koupi .

tomcruise77
tomcruise77 napsal 02.02.22 v 06:41 10b.

super

Kali88
Kali88 napsal 01.02.22 v 22:08 10b.

Za to nadšení a radost