Moto Guzzi V85 TT (2021)

Vlastník lmat
Vloženo 31.1.2022
Aktualizováno 1.2.2022

Příjemné překvapení. Motorka je lepší než bych od ní na první pohled očekával.

Motorka koupena od https://www.dermotorradladen.de/ - Výborný přístup, ochota a nikdo neřeší jestli je člověk cizinec. Protože se jednalo o novou úplně novou motorku a ze zahraničí, tak je třeba po dovozu do ČR se prvně přihlásit na finančák k odvedení DPH a až po zaplacení je možné teprve motorku přihlásit. K tomu abych neplatil DPH jak v Německu, tak v Česku, tak jsem potřeboval vyřídit nákup v Německu bez DPH a i to nebyl problém, čímž mi ušetřili nemalé peníze. Skuteční profesionálové, žádné vykrucování a vymýšlení historek proč to nejde.
Kéž by to tak fungovalo všade také v Česku.

První dojmy - První dojem z první jízdy, tak to bych spíše nazval pohled do nového světa a velké příjemné překvapení. První překvapení bylo, že když jsem vzal motorku za řídítka, tak jsem měl spíše pocit, že to je nějaký malý krtek o objemu 125 cm3, ale ta myšlenka mně hned přešla. Stačilo si na mašinu sednout, nastartovat a rozjet se a hned jsem se vrátil z mylných představ na zem a zjistil jsem, že to je mašina, kterou chci.

Doplňky na motorce - Padací rám a centrální stojan který mi ihned na počkání u prodejce v servisu namontovali a další ukáže čas a potřeby v provozu.

Motorka a především značka, která má dobré recenze, ale mnohem více zaručených informací o tom jak je to strašný stroj dokáže hodně zamotat se zkreslenými představami. Protože již dlouhá léta sedlám pouze Hondy a jako poslední stroj mám Hondu WFR 1200 Crosstourer a chtěl bych opět zkusit něco lehčího, tak jsem se vydal do Německa koupit Hondu Afriku CRF 1000. Protože jsem si vybral prodejce, který prodává nejen starší stroje, ale má zároveň zastoupení pro Aprilii a Moto Guzzi, tak po prohlédnutí Afriky, která byla velice pěkná, málo jetá a za slušné peníze, tak jsem se přesunul k Moto Guzzi TT85 Travel. Po prvním pohledu na stroj na salonu jsem si říkal, že na fotkách vypadá lépe jak ve skutečnosti a připadala mi ta mašina taková nějaká malá. ale to je asi tím mým Crosstourerem. Jenže v tom se mi nabídnul prodejce s tím, že mi tu motorku vytlačí ven a že se můžu projet, jenže ve 2°C a vítr který byl spíš na jachtu než na motorku to zrovna nebylo to co by mně lákalo, ale když už byla ta možnost, tak proč ne.
Venku už ta mašina nebyla tak malá jak se prvně zdála a byla i tak nějak hezčí a začínala se mi líbit a jak jsem vzal za řidítka a zjistil jsem jak je lehce ovladatelná na místě a už začal jsem ztrácet poslední odstup.
Po rozjetí přišlo další překvapení, ona ta Guzzina jede a lehce se ovládá, takže zase něco s čím jsem dříve nepočítal a když jsem se zamyslel nad tím jak mi okamžitě krásně sedla do ruky a že ta velikost je na mou výšku vlastně úplně postačující a vyhovující posed, tak jsem byl ztracený. A místo Afriky byla Italka.
Popisovat jízdní vlastnosti a stroj jako takový v tuto chvíli nemohu, protože mám najeto teprve prvních a to zkušebních 10 km, tak by asi nebylo dobré popisovat jak je to skvělá mašina a nebo jak jsem se spletl. Snad jen první poznatek, že plexi budu muset trochu dořešit protože je trochu nižší a nemá ten správný účinek. Jo a přístrojovka tak ta je pěkná jen se nesmí zvednout otáčky, tak to se potom rozbliká jak na matějský pouti, že prý doporučení přeřadit.
Případné další poznatky, tak to snad až bude teplejší počasí a budu moci se pořádně svést.

Honzus75
Honzus75 napsal 17.05.22 v 13:08 10b.

Travela mám skoro rok, motorku jsem taky objednal po hodinovém testu a ano, při té zkoušce jsem si přehrával ty "zaručené" informace o tom, jak je to na prd a postupně je všechny s kroucením hlavy škrtal. Výkonu není nadbytek, ale rozhodně dostatek, podvozek je geniální, hlavně na silnici, odřené stupny hovoří za sebe. Standardní plégo je super, ale nechytá mouchy, Travel plégo je na hovno, vyřešeno výměnou. Velikost, pohodlí pro jednoho i dva, možnost navěsit cokoliv, tuhost rámu, stabilita a agilnost, prostě fakt vynikající cestovní společník. 10 b jak jinak P.S. blikání se dá nastavit dle otáček, když to dáš hodně vysoko, skoro to neblikne, kdo by Guzzu točil do bezvědomí, že

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 17.03.22 v 20:50 10b.

Gratuluji. Ty otáčky a blikání se dají nastavit.

pkKun
pkKun napsal 07.02.22 v 20:13 10b.

Pěkně popsané rozhodnutí pomocí chemie. Tak přeji pouze spokojenost i v budoucnu . V85 je velmi dobrý a příjemný stroj.

findejs1310
findejs1310 napsal 07.02.22 v 09:12 10b.

No tahle barevna kombinace je top.
Krasavica

vencysta
vencysta napsal 05.02.22 v 21:48 10b.

Skvělá volba