renocar_unor

Yamaha XV 535 Virago (1992)

Vlastník YANCH
Vloženo 30.1.2022
Aktualizováno 30.1.2022

Klasický chopper, který nepodléhá módním trendům. Vhodný pro začátečníka, který se rozhodl po xx letech, že zase začne jezdit

Motorka koupena od LTR Moto

První dojmy - Když jsem ji poprvé uviděl a uslyšel. věděl jsem, že bez ní z toho bazaru neodejdu. Ze začátku jsem si na ni musel zvykat, ale časem jsme si na sebe zvykli oba. Není to stroj na nějakou divokou jízdu, ale kvůli tomu jsem si ji nekupoval.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji začínajícímu jezdci menší postavy.

Doplňky na motorce - Přídavná mlhová světla, brašny

Když jsem se rozhodoval jakou mašinu si pořídím, věděl jsem, že to bude nějaký chopper. Nechtěl jsem začínat s nějakou větší kubaturou kolem 1000 ccm. Rozhodoval jsem se mezi Dragstarem 650 a Viragem 750 a nakonec to bylo Virago 535. Výkonově mi zatím vyhovuje. Možná, že po čase budu uvažovat o přechodu na vyšší obsah. ale to se teprve uvidí..
Moc zkušeností zatím nemám, najel jsem jen něco kolem 1200 km. Co mi na motorce trochu vadí je docela nepohodlné sedlo. Na různých diskusích jsem četl, že nejsem sám. Někdo tam doporučoval osadit sedlo ovčím rounem, tak to zkusím.
Bohužel se na babičce začalo projevovat stáří a po cca 100 - 150 ti ujetých kilometrech nechtěla nastartovat. Zpočátku jsem si myslel, že je vadná baterie (byla původní a nevěděl jsem její historii), ale po výměně za novou se to nezlepšilo. Takže po proměření jsem zjistil, že je baterka nedostatečně dobíjená. Tak mě teď přes zimu čeká výměna statoru alternátoru. Relé už mám vyměněné.
Doufám, že to do jara bude OK a hurá na cesty. Tak kolama dolů a třeba se někde potkáme.

pkkaca
pkkaca napsal 01.02.22 v 06:16 10b.

Ať Ti slouží

žižala.
žižala. napsal 31.01.22 v 15:43 10b.

Dobrá volba.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 31.01.22 v 06:25 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 30.01.22 v 22:30 10b.

Nesmrtelná motorka
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu