Kawasaki Versys 1000 (2022)

Vlastník Slaboch
Vloženo 27.1.2022
Aktualizováno 25.3.2023

Klasika od Kawasaki...základní model (2022) bez S a SE. Prostě cestovní motorka s posezem cestovního endura.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice) - přijemný přístup, rychlé dodání od objednání, dobrá domluva, dovoz zdarma domů

BMW R 1250 GS : Když jsem naklikal svoje vysněné GSo s minimální možnou výbavou, tak jsem se dostal na krásných 550 000 s kuframa...a to už bylo fakt mooc. Někdy příště.
BMW S 1000 XR: Super motorka, ale nutí Vás jet tak, jako by Vaše jízda měla být ta poslední...mám se rád a s takovou motorkou bych tady dlouho nebyl. Jinak to samé co u GS...po naklikání cena 530 000 s kuframa.
Yamaha Tracer 9 / 900: Poměr cena/výkon super. Ale je hrozně tvrdá a na mě malá (185). A ten displej a lá potápěčské brýle je fakt moc...

První dojmy - Zatím nejsou...na motorce jsem ujel asi 30 metrů po zahradě do garáže. Musím počkat na lepší počasí.

Motorku bych doporučil pro - Vřele doporučuji všem rychlým turistům

Doplňky na motorce - - Vyhřívané hefty Koso (originály mají strašné ovládání)
- cestovní plexi z modelu S
- quick shifter
- Tourer kit (boční kufry)
- padací rámy SW Motech
- držák na mobil na řidítka

update
- dokoupen originál Kawasaki držák zadního kufru - pasuje na něj jakýkoliv Givi kufr
- dokoupen malý deflektor na plexi - na dálnici při 150 už byly cítit turbolence (mám 185)

UPDATE po 1000 km:

- Zajížděl jsem v teplotách od 8 do 20 stupňů.
- Prvních 300 km bylo naprosto o ničem - maximální otáčky 4000 znamenají maximální rychlost 95 km/h. Takže spíš pečlivě řadit, používat správně spojku, opatrně brzdit.
- Dalších 700 km už bylo o dost lepších - maximální otáčky 6000. Motorka si postupně sedla, motor se stal krásně sametovým. Ve středních
otáčkách už krásně táhne.

Další poznatky:
- Ježdění je naposto bez usílí. Na svou velikost a váhu je to neuvěřitelně příjemná motorka.
- Velice pohodlná - podvozek krásně pobere i českou trojku a přitom se dají řezat zatážky ve 130 bez jedinéo zaváhání
- Předek se při brždění hrozně noří (ale to bude tím, že jsem byl na BMW R1200ST zvyklý na telever)
- Nástup brzd by mohl ostřejší (BMW R1200ST brzdilo líp)

Motorka je zajetá a proběhl první servis - s lepším olejem do vyšších teplot stál 4000 Kč.
Po cestě ze servisu jsem si párkrát zkusil jít do červeného a ono to fakt jede hafo krásně (ne ala "smrt v v očích" jako na XRu).
___
Volba spíš rozumem než srdcem...chtěl jsem si jednou v životě koupit novou motorku a naskytla se příležitost.
Po naklikání všech možných i nemožných motorek jsem postupně přišel k velkému Versysu (nepotřebuji cestovní enduro, neb nemám terénní ambice). Důležitá pro mě byla pohodlná a dostatečně velká motorka na dlouhé i kratší cesty s občasným zablbnutím v zatáčkách.

Standardní verze má:
- antihopingovou spojku
- kontrolu trakce KTRC
- náklonové ABS KIBS
- tempomat
K tomu jsem dokoupil vyhřivané hefy, padáky, quickshifter, cestovní plexi a hlavně boční kufry...

Oproti nejvyšší variantě SE u základního modelu chybí následující featury:
- asistent průjezdu zatáčkou KCMF
- barevný TFT displej (nechápu co to japonci zkouší...BMW dává na modely za 230K krásný displej) s aplikací na mobil
- jízdní profily (na standardním modelu se vždy nastavuje zvlášť kontrola trakce a palivová mapa)
- elektricky řízený podvozek
- přisvěcovací světla do zatáček.
Rozdíl v ceně s kufry je pak víceméně přesně 100 000.

Po zajetí napíšu zkušenosti s motorkou i servisem. Letos plánuji tak 10000 Km.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 06.02.22 v 22:37 10b.

super

Vašiak
Vašiak napsal 30.01.22 v 20:41 10b.

Super

Bahys
Bahys napsal 28.01.22 v 19:52 10b.

Super, ať slouží.

Petr45
Petr45 napsal 28.01.22 v 15:26 10b.

Taky jsem měl v hledáčku, nakonec sice vyhrála Multistrada ale bylo to těsné. Tak ať slouží.

mavr
mavr napsal 28.01.22 v 14:14 10b.

Ahoj, tak tu Tvou motorku jsme okukovali na prodejně před pár týdny. a je to o tom jak píšeš ,za 300 nová motorka a nebo sedum let stara brambora. Napiš jestli splnila očekávání.
Přeji ať Ti dělá jen radost..