Suzuki AN 400 Burgman (2006)

Vlastník methaw
Vloženo 20.1.2022
Aktualizováno 20.1.2022

Praktický, praktický a zase praktický. A ten vtipnej rám v zádu jak vítěznej oblouk v Paříži.

První dojmy - Stroj do města, na okresky, ale i dálnici důstojně přechroustá, úložnýho prostoru mrtě a s trochou té péče funguje a fungovat bude. Burgoše jsem si oblíbil na takový to běžný přemisťování a to tak, že už je mi jedno, že je bachratej jak prdelatá Kendy.

Motorku bych doporučil pro - Snad úplně pro všechny, co od stroje nevyžadujou velkou dinamiku, neradi řadí, neradi se pořád oblíkaj a svlékaj z kombinézy a stejně tak neradi vozí různé tašky a kufry přichycené na rozličných partiích stroje. Prostě do krámu na nákup, nebo za město k rybníku na koupačku a klidně i za babičkou na slovensko.

Doplňky na motorce - Totál originál.

Když už teda skůtr, tak v první řadě začnu odkazem na nedávno vytvořené video, kde pro nezasvěcené vysvětluju, co je to variátor, jak funguje, co se servisuje a případně upravuje:

Jinak Burgman 400 je praktická jednostopá plastová krabice, na které člověk sedí jak na chopperu spíš než na skútru, pod zadkem má úložný prostor na dvě helmy nebo dva bágly a pod řídítky další kaslíky na bučor. Baťůžek má vzadu k dispozici praktické opěrátko a větrný štít při mých 183 cm funguje přesně jak je potřeba. Na levé páčce propojená zadní brzda s přední dává dost jistoty při brždění především na kluzkých površích a i přes své, na skútra větší, rozměry je pocitově lehká, zejména když ji porovnám s její větší 650 ccm sestřičkou, která je spíš už jak auto těžká.

- Koupeno od známého za rozumný peníz s tím, že nemá kompresi. Při vypuštění asi 200 ml oleje z motoru mi bylo všechno jasný. Takže motor ven a půlit. Výbrus válce, nadrozměr píst, ojnice, nějaká ložiska, gufera a těsnění, filtry, oleje, svíce. Zpátky do rámu, nastavit a zajíždět.

- Říká se, že kovářova kobyla chodí bosa. Zřejmě rád bořím konvence a taky především proto, že si s ní chci letos objet milované Čechy a Slovensko, nastal čas i na zbytek stroje.

- řemen variátoru, všechny desky včetně předního kotouče (starý byl nakopnutý) + brzdovka, přední vidlice - se sérií jsme pořád lítali po dorazech, takže 8 mm podložek a 12,5W olej značně pomohly + gufera a prachovky když už, obě pneu a v neposlední řadě nová plynová vzpěra, aby mi ten gauč pořád nepadal na hlavu.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 21.01.22 v 05:20 10b.

dobrý stroj. Také jsem si ho užil viz mé motorky. Absence kontrolky oleje je kámen úrazu těchto jinak vydařených maxíkú. Je potřeba každých 500 až 600km kontrolovat olej.