Jawa 350/634 (1984)

Vlastník Pája13
Vloženo 18.1.2022
Aktualizováno 18.1.2022

Klasika klasik. Naskytla se mi možnost dobré koupě a ta se neodmítá ?

První dojmy - Jízdní vlastnosti jsou hrozné. Myslím, že 634 byla veterán už v době vzniku .

Ta nostalgie z ní úplně stříká. Na jawě 350 jsem jezdil naposledy asi před skoro 30 lety a to ještě na 639 v autoškole. Od té doby spousta motorek a až teď návrat k 350. Překvapil mne motor, který jde hezky od spodu. Na řazení ze sklepa na půdu jsem si velice brzy rozpomenul. Při srovnání s MZ jsem se na jawě skoro bál. Taková nejistá jízda. Motor jde hezky od spodu, ale jinak má MZ daleko lepší povození. No, je na ni radost pohledět a snad se ta jízda nějak zlepší.

cmiral
cmiral napsal 25.01.22 v 18:08 10b.

V osmdesátkách se mi hrozně líbila a toužil přesně po té co máš ty, závidím .

jawatar
jawatar napsal 25.01.22 v 09:16 5b.

Na Jawě jezdím stále-a nikdy jinak!Tak tohle mě vždycky dostane.Je vidět,že někteří pánové nejeli na pořádný motorce,kdyby ano,tak se těchto slov vyvarují!Poslední pořádná Jawa byla 350/360,vše novější je o ničem!

Jenisatko
Jenisatko napsal 23.01.22 v 19:43 10b.

Taky jsem jí měl. Měla pěkný zvuk, ale zastaralá v době vzniku byla určitě. Ať slouží.

Pája13
Pája13 napsal 18.01.22 v 22:47

Jsou na ni vyteklé přední tlumiče. Tak snad se pocit z ní zlepší po přetěsnění a doplnění. Jinak děkuji.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.01.22 v 14:59 10b.

Pěkná je. Měl jsem tu samou, jen modrou metalízu. taky koupě, jíž nešlo odmítnout - za 3500 kč...
Jízda na ní mi ale připadá parádní, však na Jawě jezdím stále - a nikdy jinak. At' ti dělá radost.