KTM Duke 690 R (2014)

Vlastník Robek91
Vloženo 15.1.2022
Aktualizováno 15.1.2022

KTM DUKE 690 R motorka plná zábavy a radosti. Za kterou se každý otočí.

První dojmy - Byl jsem velmi překvapen, jak se tomu dole moc nechce a docela to cuká. Ovšem to, co se děje ve výších otáčkách to je teprve rodeo. Najednou tě to kopne a dávej.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo chtějí jízdu plnou zábavy

Doplňky na motorce - Akrapovič full systém
Přední nastavitelné vidle
Carbon: přední zadní blatník
Vyhřívané gripy
Elox doplňky
Boční padáky
Brašny od SW-motech

Koupě+Příběh
Byl jsem na sebe hodný a šel jsem na to postupně. Nejdříve Duke-125 rv.2017 se kterým se člověk naučí ale výkonu bylo na mě málo. Po roce jsem přešel na Duke-390 rv.2014 který nabídl dost dobré zážitky a dá se říct že i stačil silnějším strojům. Ale hodně jme jezdily ve dvou, a to je na tak malý motor prostě moc. Náhle na mě přišlo 30 let a rozhodl jsem se, že si udělám radost k narozeninám. Pro Duke 690R jsem jel do Liberce což je pro mě za kopcem. První dojem byl rozpačitý. Borec motorce moc nedal všechno bylo zacákaný olejem, řetěz vypadal jak po tažení do Ruska. Ale slovo dalo slovo a jel jsem na ní domů. Následně přišlo překvapení. Na botě jsem měl jaké si divné kapky jako kdyby někde něco unikalo. Všiml jsem si modré kapaliny a ejhle díra v chladiči kterou borec zatajil. Následně jsem nechal servisovat a bych měl klid na duši.

Proč DUKE 690-R
Mám prostě rád KTM a ten kdo říká že se to pořád sere je blb. KTM vyžaduje prostě větší péči odměnou je pak naprosto skvělé svezení bez problémů.

Po pár kilometrech jsme si sedli a na mé tváři se objevil mega rohlík. Zvuk akrapoviče má na tomhle stroji hluboký dunivý zvuk a zátah má grády. Co se týče zatáček to je prostě láska. Stroj má neuvěřitelnou chuť se pokládat všechno prostě do sebe zapadá jako prd... na hrnec. Výkon motoru je dostačující 50kw je pro zábavu a jsem opatrný nepotřebuji si někde něco dokazovat. Ale pojďme to vzít více specificky.

Motor
Ve spodu je to dost ucákané a městu motorka nějak nehoví. Mimo město je to jiný šálek kávy motor má zhruba od 3000/ot do 7000/ot koule a chce se mu rádo na zadní.

Brzdy
Podle mě jsou dostačující, a to i při jízdě ve dvou. Po vypnutí ABS si člověk i zablbne.

Podvozek
Podvozek mám nastavitelný, jak ve předu, tak i vzadu. Je to ovšem trošku maturita a zhruba po 2 dnech se mi podařilo najít ideální nastavení ani moc měkké ani tvrdé.

Ovladatelnost
Ta je dobrá jak na místě, tak i za jízdy i moje přítelkyně s ní je schopná manipulovat.

Spolujezdec
Jízda ve dvou je na pohodu místa je tam dost a přítelkyně si nikdy nestěžovala.

Úložný prostor
Pod sedlem spolujezdce je místa málo, a to hodně málo. Přesto jsem tam dokázal narvat (vestu,lekárničku,nářadí)

Spotřeba
Duke 125 rv.2017-3,5l/100km
Duke 390 rv.2014-3,7l/100km
Duke 690 rv.2014-4,5l/100km

Matess727x
Matess727x napsal 19.01.22 v 11:38 10b.

Taky jsem "abgrejd" z 390 Duke (kterého mám tak nějak místo skůtra) na 690 Duke zvažoval. Ale, to cukání od spodu a v podstatě pocitově nijak zvlášť větší výkon do toho kilča v hodině mě nějak abych byl upřímnej, jakože nepřesvědčilo. Pak samozřejmě v těch vyšších rychlostech je to o něčem jiným, tak možná ještě na ten abgrejd dojde. Ale vlastně se mi až skoro zdálo, že ta 390 s laděným koncem i svodama, KN filtrem a ostrou mapou, je snad skoro do toho kila ostřejší než 690 v základu bez tuningu. Ale jinak se mi líbí (hlavně verze 2018) o něco víc, než 390-ka z roku 2016 kterou mám.

koki888
koki888 napsal 17.01.22 v 18:39

Krásna stále si vravím že ju potrebujem v garáži. Hádam tento rok.

Robek91
Robek91 napsal 16.01.22 v 09:35

Díky moc byla to docela slušná jebačka to tam dát ale stálo to za to ...

Pemik89
Pemik89 napsal 16.01.22 v 09:24 10b.

ty polepy jsou dělo! Ať děla radost a hlavně opatrně… na sport režim dokáže zatopit