Moto Guzzi V7 Special (2021)

Vlastník Le-wi
Vloženo 14.1.2022
Aktualizováno 14.1.2022

Krásná, modrá, nádherný zvuk legendárního motoru, který dostal v tomto modelu mnohem víc koníků i krouťáku.

Motorka koupena od Investom Zlín - Maximálně se snažil a dodal i objednané doplňky, které nebylo jednoduché sehnat.

První dojmy - Já dostanu krásně na zem, cítím se na ní mnohem bezpečněji. A ono se na ní moc dobře sedí. I když nevypadá, má docela odpich, musím být opatrnější. Krásně se vodí. Ta je přesně pro moji postavu a pro můj styl ježdění. Velký úsměv od první jízdy :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-) A pro ty, kterým se líbí, mají rádi klasické tvary motorek, vzduchem chlazené legendární motory MG a vyhovuje jim spíš klidnější styl ježdění.

Doplňky na motorce - Plexi, padací rámy, držáky bočních brašen a boční brašny - vše originál Moto Guzzi.

Vůbec jsem neměla v úmyslu měnit moto. Byla jsem spokojená s cestovní Hondou NT 700 V Deauville, jen na mě byla docela těžká a vzhledem k její a mojí výšce a pohodlnému a širšímu sedlu jsem stála na špičkách. Na místě to pro mě bylo obtížnější, ale při jízdě maximální komfort a moje spokojenost.
Jenže ...
Při naší společně dovolené na Šumavě chtěl manžel navštívit v Sušici jednoho z nejznámějších a nejvíce opěvovaných prodejců legendární značky Moto Guzzi pana Průchu v První kozí a okouknout V 85TT. Přijetí v První kozí předčilo všechna naše očekávání, velmi příjemné a milé. Pan Průcha / Honza hned nabídl manželovi zkušební jízdu a když jsem postávala vedle, tak prohlásil: "A ty si můžeš vyzkoušet tady tu." A ukázal na V7. Nechtěla jsem, nerada jezdím na jiných motorkách, než na svojí, na kterou jsem zvyklá. Ale manžel mě ukecal, ať to zkusím. Asi toho potom litoval, protože když jsme se vrátili asi po 40 km zkušební jízdě, prohlásila jsem, že tuto motorku chci.

A hned jsme domlouvali její koupi. Jenže přišel další zájemce a k dispozici byla jen tato jedna. A zájemce byl z blízkého okolí a my z "druhé strany" republiky. Proto jsme přenechali tuto konkrétní motorku tomuto zájemci a hned na doporučení pana Průchy zkusili prodejce Motto Guzzi ve Zlíně. Měl jí na skladě a pak už vše mělo rychlý spád a motorka byla do dvou týdnů doma i s doplňky. Ježíšek ještě přinesl originál boční brašny a teď se už těším, až je na jaře vyzkouším. Během krátké doby proběhlo její zajetí a ještě jsem na ní stihla na podzim zajet na Šumavu a poděkovat Honzovi Průchovi za jeho výborný přístup a naladění ke koupi této motorky, se kterou jsem zatím maximálně spokojená. Tímto mu chci ještě jednou veřejně poděkovat také zde, protože bez něho a jeho přístupu bych jí nyní doma neměla.

Motorka je pro mě tak akorát vysoká, pohodlně se mi na ní sedí i při delší cestách a její výkon mi zcela vyhovuje pro můj kochací styl ježdění. Když je potřeba předjet, není to problém, na to má výkonu bohatě. Pro mě je důležité, že na ní dostanu pohodlně celýma nohama na zem a díky tomu se na ní cítím bezpečně. To se projevuje i při jízdě, nejen na místě. K tomu přispívá i lehká ovladatelnost a dobré brzdy. Trochu jsem se bála vibrací, ale vůbec je nevnímám.
Je to motorka hlavně na silnici, dobře zvládá i horší povrchy.

nexus
nexus napsal 23.01.22 v 08:53 10b.

mašina je nádherná a až ještě sundáš to šílené plexo bude ještě hezčí .. Ať slouží

Milan1963
Milan1963 napsal 21.01.22 v 22:24 10b.

rapuork
rapuork napsal 21.01.22 v 09:31 10b.

Nádherná motorka o barvě nemá cenu mluvit...protože ta je nejlepší a ač jsem se projel na V85TT a moc se mi to líbilo, tak když bych vyhrál ve sportce, koupil bych si také tuhle

Yura
Yura napsal 21.01.22 v 09:17 10b.

Tady nebudu váhat, okamžitě za deset. Nejkrásnější Guzzi současné doby, luxusní barevná kombinace. Má jednu malou chybku, a tou je velikost, na mou poněkud nezdařenou figuru by musela trošku vyrůst. Právě proto u mě bydlí nová V85TT. A samozřejmě - odkud jinud, než ze Sušice. Ti chlapi, to je na samostatnou knížku. V minulém životě to totiž nebyli lidi. Teda možná jo, Honza byl Carlo Guzzi a Jirka byl Giorgio Parodi ale spíš byli motorkama značky Moto Guzzi, a to těma počátečníma, strašně poctivý kovaný železo. No a tenhle povahovej rys tam zůstal
Krásná mašinka, ať slouží

abbany
abbany napsal 21.01.22 v 08:58 10b.

jojo pan Průcha je jako z jiné platy. Lepší team jsem nikde nepotkal. dnes už Guzzu nemám , ale moc rád na ni vzpomínám. Až vyjde nové Stelvio s kubaturou cca 1200 a víš, tak jdudo toho zase..
Preji mnoho krásných chvil s MG a hiodne šřastných km.