Fantic Strada 125 (1983)

Vlastník hori14
Vloženo 13.1.2022
Aktualizováno 19.4.2022

Nikdy jsem o tomto modelu neslyšel ale naskytla se možnost jet pro ''nějakou italskou 125 cku'' tak jsem vyrazil.

Jawa 350/634: Už jsem chtěl v mém životě postoupit dál a dát sbohem Jawám a většnému boji se vším u této značky.

První dojmy - Když jsem Fantica poprvé zahlédl hned jsem ho musel mít, protože to pro mě byla výzva si konečně zrenovovat motorku od šroubku. Pán se ji chtěl očividně zbavit, protože nevěděl co s ní a jen mu překážela v garáži. Jediné co jsme se dozvěděl, že motorka jela před několika lety.

Motorku bych doporučil pro - začínající motorkáři i když je moto spíše směřované lidem, kteří sbírají veterány.

26.7.2020
Fantica jsem dovezl domů a jediné co jsem věděl je, že stál několik let v garáži. Nemělo cenu nalít benzín a zkusit jestli chytne. Ven šel karburátor, rozchodil se oilmaster, vyměnila se hadička od benzínu, benzínový filtr, kohoutek, vypustila se nádrž s několikaletým benzínem a vylila se barvou. Nafoukli se kola, dolily se provozní náplně a nadešel okamžik pravdy. Docela bylo překvapení, že na druhé našlápnutí motorka chytla a měla i hezký chod. Po chvilce se odlepila spojka, párkrát jsem se projel abych zjistil co a jak je s motorkou.
Vše bylo jen kvůli tomu aby se opravdu zjistilo, kde jsou všude problémy před renovací a půlení motoru, která proběhne za rok.

1.11.2021
No a teď bylo na zimu vystaráno. Vše odstrojit a rozebrat do šroubku. Motor na stůl, vyměnit všechna gufera, pružinku řazení která byla zlomená a zkontrolovat ostatní věci...

Vše co jde z motorky opískovat a znova nabarvit. Rám,kyvka,stojan a další drobné součástky, které jsou na rámu šly do komaxitu. Motor se složil zpět. Vše se začalo umývat.

29.12.2021
Objednal jsem nové přední a zadní gumy Metzeler ME 22.

8.1.2022
Změřil jsem a objednal všechny šrouby, matky, podložky,... .
No a teď přijde to hlavní. Pomalu vše dát do kupy :)

22.1.2022
Oprava sedla, nazutí pneu, usazení motoru do rámu, výroba vzduchového filtru

10.2.2022
Už to konečně začíná být Fantic :) Barvu chci zachovat původní přece jen to je patina. Sice má moto oděrky stářím ale je to alespoň původní barva.

13.2.2022
Doplnil jsem všechny provozní kapaliny:
Chladící kapalina: Sheron MAXI-D
Převodový olej: GL-4 90W
Motor Oil: Q8 RS extreme 2T

Nastal okamžik pravdy :)

No a teď jen dodělat drobnosti a bude hotovo. Začínám uvažovat, že Fantica prodám. Doma není místo tudíž dokončím projekt a pošlu ho do světa.

22.2.2022
Fantic je připraven na prodej.

19.4.2022
Moto prodáno do dobrých rukou :)

hori14
hori14 napsal 28.01.22 v 19:39

Lokomotiva je moc velka :D nevleze se do dilny :D

hansdorf
hansdorf napsal 20.01.22 v 05:59 10b.

I s malým kašpárkem se dají zahrát velké věci , tak ať se dílo daří
A až někdy nebudeš vědět ,co s volným časem přes zimu , mám pro tebe lokomotivu

VKB
VKB napsal 18.01.22 v 15:09 10b.

ˇ

hori14
hori14 napsal 18.01.22 v 12:23

Pokračování bude. Do konce března bude moto poskládaná.

koki888
koki888 napsal 18.01.22 v 12:16

Krasny 2t stroj. Netrpezlivo čakám na pokračovanie príbehu!