Ducati Multistrada 1200 Enduro (2016)

Vlastník maty1
Vloženo 9.1.2022
Aktualizováno 9.1.2022

Motoláska na první pohled. Když jsem ji uviděl, byl jsem snad očarován. A po slovech - není nic lepšího než TEX, jsem začal pochybovat.

První dojmy - Kupovaná v prosinci, tudíž projížďka byla velmi opatrná. Po nějaké zkušenosti s TEXem jsem byl zvědavý na celkový projev a dojem. Změna z tříválce k dvouválci byla znát. Na TEXu se v podstatě nemusí moc řadit, tady se bez otáček neobejdete.

Motorku bych doporučil pro - Těžko říct pro koho je vhodná. V podstatě neumí jezdit pomalu :-) , takže je potřeba jezdit rozumně.

Doplňky na motorce - Na motorce bylo v podstatě všechno, takže spokojenost

Jelikož ji mám již rok, tak nějaké zkušenosti mám. Měřím 196cm a ochrana před větrem je s origo štítkem na hraně. Instaloval jsem vyšší a šírší turistický štítek a je to v pohodě. Po klidných sezónach v sedle TDMky a TEXe si musím postěžovat. Na dovolené v Itálii bohužel nastaly závady. Jednoho dne jsem si všiml, že spojka špatně reaguje a koukám nádržka na kapalinu prázdná. Tudíž co nejrychleji k benzině a koupit kapalinu. Po ohledání nebylo níkde nic vidět, žádný únik kapaliny. Kapalina dolita, odvzdušněno a hurá na cestu. Nevím jak to trvalo dlouho,ale najednou motorka začala špatně reagovat na plyn , kontrolky blikaly jak na diskotéce. Zastávka hned při první příležitosti a ejhle, přestala dobíjet. Samozžejme na místě neopravitelné, takže místo krásné dovolené, noční můra, jak dostat motorku domů. Mám dobré kamarády, takže jeden pro mne dojel. Díky. Doma po různých měřeních jsem se dopracoval k závěru - poškozený alternátor. Po různých lapálijích jsem stál prakticky celou sezónu. Nakonec jsem se rozhodl motorku opravit svépomocí, což se mi povedlo. Po rozebrání jsem zjistil přešoupaný kabel jedné fáze ze statoru, v místě u rotoru. Chtěl jsem závadu reklamovat přes Dealera, protože podle mě to byla výrobní vada, ale neúspěšně, Jestli se pokoušel nebo ne, nevím. Spíš ne. No a u té spojky byl poškozený váleček. Divný je, že už podruhé. Jelikož byl ještě v záruce, výměnu zařídil Dealer.Tady bych to přisuzoval falešným neutrálům, který tam s oblibou podají. Pak při opětovném zařazení to kopne do páčky, tudíž se domnívám, že to časem prorazí váleček. Ale je to jenom moje domněnka. Je potřeba prostě správně nastavit řadičku a domáčkávat rychlosti.
A teď abych jen nehanil.
Krásně padne do ruky. Do zatáček se skládá jak nic. Výkon je neuvěřitelný. Myslel jsem si, že po Triumphu už mě nemůže nic překvapit,ale tohle je fakt dílo. Nádherný zvuk i bez laďáku. Pochvala patří i Led světlům. V noci je radost jezdit.
Podvozek funguje parádně. Drobným překliknutím jedete na tvrdo a zase pak jak na vodě. Nastavit se dá v podstatě cokoli.
Přes všechny lapálije je to kráska s drsným výrazem v masce. Jen doufám, že jsem si to už všechno vybral a bude klid.

LADIS007
LADIS007 napsal 14.01.22 v 15:31 10b.

No ty brďo. A to se dle všech s Audinou neskutečně zlepšili. Holt špatný kus může být všude. Mrzí mě, že je to ten Tvůj, ale mohu Tě uklidnit S1000XR je na tom podobně, takže snad aspoň Japonci drží laťku.

Petr45
Petr45 napsal 13.01.22 v 18:12 10b.

zerzy
zerzy napsal 13.01.22 v 14:10 10b.

jps13
jps13 napsal 12.01.22 v 20:48 10b.

Jo Ducati je Ducati.Moc pěkná

33.petr
33.petr napsal 12.01.22 v 14:10 10b.