Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník BedazBrd
Vloženo 9.1.2022
Aktualizováno 20.12.2022

Vysněná motorka o které jsem si myslel že je pro mě nedostupná.

Triumph Tiger 800 XR: Horší dostupnost n.d.a doplňků
BMW R 1200 GS: Moc široká od spodu. Méně obratná pri manipulaci na místě.

První dojmy - Po prvnim svezení jsem věděl,že to byla správná volba. Automatická převodovka byla správné rozhodnutí. Motorka svým vykonem splnila a vlastně překonala očekáváni.

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo chce pěknou cestovní a sportovní motorku.

Doplňky na motorce - Motorka uz měla krásné bitelné padaky od HEED, nosiče kufrů Givi a zadní plotnu Givi. Přešité sedlo které je opravdu pohodlné. Rozšíření bočního stojanu. Na citlivych místech je vybavená ochrannými prvky proti oděru. Já jsem dokoupil kryt předního světla, přídavné kapsy do rámu na drobnosti (zámek, čištění plexi a další drobnosti). Další prostor vyřešen přidáním tubusu na ramy kufrů. Centrálni stojan. Vyhřívani rukojetí jsem vyřešil hefty od Oxfordu, vyhovuje mi i větší průměr a byl jsem na ně zvyklí už z TA.
Abych byl na silnici lépe videt,namontoval jsem na padáky diodová přídavná světla. V brzké době budou nové boční kufry a top case od Milanka.
Jinak jsem vyměnil původní stupacky za širší a rozšíření brzdové páky.

Vždycky se mi Africa Twin libila. Už když jsem kupoval Transalpa 650 tak jsem sháněl Africu 750,ale nebylo nic co by se mi líbilo. Po pěti letech s Transalpem jsem zatoužil po vyšším výkonu. Po delším rozmýšlení jsem dospěl k rozhodnutí, že si ji dovezu z venku, protože jsem zjistil,že v Itálii je z čeho vybirat a ceny o hodně nižší. A povedlo se.
Sehnal jsem AT 1000 v trikoloře, slušně vybavenou a malým nájezdem 13 700 km. Motorka byla jako nová. Po vyřízení formalit jsem motorku naložil a hurá domů. Vezl jsem motorku svých snů...
Africa po ujeti pár kilometrů přesvědčila o svých kvalitách. Super zátah od spodních otáček a to zrychlení...podřadí ve zlomku sekundy a vyrazí. Automatická převodovka byla skvělá volba. Několik nastavení jízdních režimů včetně manualniho s možností řadit ručně na řiditkách splnilo očekáváni a využívám nejvíc při podřazovani do zatáček.
To vše doplněno kvalitními brzdami.
Na motorce jezdím sám, tak k jízdě se spolujezdcem nemam co psát.
Pod sedlem není misto skoro na nic, ale to je v pohodě, koupim přídavné kapsy do rámu

jiřus69
jiřus69 napsal 12.02.22 v 09:09 10b.

Krasavice

BedazBrd
BedazBrd napsal 11.02.22 v 21:26

Diky za komentáře, všem přeju, aby si dopřáli a splnili svůj sen jako já. Stojí to za to, asi už neobjedu svět (i když motorku na to mám), jen to zdraví už není 100% a trochu mě bohužel limituje. V ČR a u našich sousedů je taky krásně.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 11.02.22 v 20:06 10b.

pecka .. ať je příběh o Africe stále radostný

T_G
T_G napsal 01.02.22 v 08:44 10b.

bomba, koukám všude stejný příběh. Člověk nekupuje motorku, ale sen ať slouží

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 09.01.22 v 23:04 10b.

super