Yamaha FZ8 N/S (2015)

Vlastník Pavlikk1986
Vloženo 8.1.2022
Aktualizováno 20.5.2023

Hodná motorka pro lehce pokročilejší a pokročilé jezdce poskytující solidní ochranu před větrem a nabízí i slušný cestovní zážitek.

První dojmy - Během 5 minut mi padla do ruky. Je to kompromis mezi klasicky cestovní motorkou a naháčem.

Doplňky na motorce - Akrapovič

Nový rok s novou motorkou.
Po zkušenostech z naked a touring motocyklů jsem chtěl vyzkoušet něco mezi. Volba padla na FZ 8 díky ochraně před větrem a slušnému vzhledu, který kromě předku je za mne typicky naháč. Chtěl jsem také vyzkoušet trochu vyšší výkon než z 650 a zároveň se ještě úplně necítil na 1000.
Motorku jsem koupil z Guzziny.cz Jednání s majitelem bylo zcela bez problémů. Moto bylo dovezeno z ITA. Zaplatil jsem a nechal si moto dovézt na svou adresu (kupoval jsem ji na jaře 2021 ). Svoji starou XJ6 (2009) jsem prodal pánovi, který si pro ni přijel z Plzně.

Na moto jsem za minulý rok najel pouze 5000km. Jako každý rok jsme s kamarádem vyrazili na 3 denní objížďku ČR, ale popravdě to byla naše poslední. Každý rok jezdíme jinou část ČR, ale ten provoz už není na motorku. Po výletu na ČR jsme jeli ještě na 5 denku po AT směrem na GG a jeho blízké okolí. Tyto cesty a provoz se prostě nedají srovnat. Nádherně nám z kraje září vyšlo počasí a měl jsem možnost moto otestovat na pořádných silnicích.
Moto jde do zatáček sama a cítím tak nějak větší stabilitu. Ve vyšších rychlostech se neklepe a je na ní opravdu dobrá ochrana před větrem. Mám 180 cm a popravdě s vysokým plégem na stromkovi, co jsem měl, mi to vychází snad nastejno.
Moto mi přijde hodná, ale jako téměř každá moto nad 600 když se vytočí tak jede dostatečně. Sedlo již v základu je opravdu pohodlné a dokážu si představit i více než 600-700 km za den (to jsem ostatně dal ale i na CB 500F, ale ta bolest je jiná :))
Na cestování na této moto sólo mi stačí kufr, malý tankvak a SW motech voděodolná brašna, zatím se mi tam vešlo vše.
Celkově má moto najeto 29 700km a je zatím bez poruch.
Ve 2022 bude samozřejmě výměna veškerých náplní a dám nové obutí.

V dubnu 2023 na marodce z přebytku času objednána protiúčtem Kawa Z900RS :)

JoskaF40
JoskaF40 napsal 01.08.22 v 10:21 10b.

Nádherná motorka, tak ať dlouho slouží

JardaBar
JardaBar napsal 08.01.22 v 22:29 10b.

context
context napsal 08.01.22 v 17:25 10b.

krásny fazer taky jsem o něm uvažoval, když jsem bral litra, ale nakonec litřik vyhrál, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu nejen v r 2022