Aprilia Dorsoduro 750 (2009)

Vlastník J1ras
Vloženo 4.1.2022
Aktualizováno 4.1.2022

Dorso je snad nejzábavnější motorka, co jsem měl. O tom, že je nejkrásnější, není pochyb. Je to pojizdný porno!

První dojmy - První dojem je samozřejmě věnován designu, který je absolutně dokonalý - je to typická Italka, se vším všudy. Po prvním svezení jsem měl věru pocity ve smyslu "neslaný, nemastný", každopádně to hodně rychle opadlo, čím víc se na ní jezdí, tím víc ji člověk miluje.

Motorku bych doporučil pro - Jak začátečníci, tak vyježdění zmrzlináři - umí uspokojit všechny.

Doplňky na motorce - BMC air filter
RoadsItalia exhaust

Byla to oproti Hypermotardu jediná cenově dostupná alternativa, která mu byla schopna konkurovat po vizuální stránce. Po vyzkoušení jednohrnku a sezóně na FZ1 jsem zas potřeboval motorku, kterou budu moct ždímat do poslední kapky. Nejen tahat za plyn, jak tomu bylo na FZ1, kde je na český okres až až výkonu, ale řídit motorku ve všech ohledech. Dorso to splňuje na jedničku - je to typickej italskej dvouhrnek - dole nesvá, uškubaná.. ale jak ji dostaneš do otáček na 6.000, tak ti to vrátí se vším všudy.

Na Dorsu toho člověk musí najezdit víc než jedno odpoledne, aby si ho zamiloval, ale když na to přijde, tak se ho nechce zbavovat.

Trefil jsem bezproblémový kus, kde jsem neměl za první sezonu jediný problém, každopádně žádný takový nemají Dorsa ani všeobecně, jen drobnosti, jako jiné značky.

Jestli ji pustím dál, tak jedině kvůli chuti vyzkoušet další střelu, ale věřím, že se k němu zas vrátím. Ta motorka je vážně božská.

jardusking
jardusking napsal 04.01.22 v 15:36 10b.

Tak chlape, gratuluju a příště do Dorsa 900... to je totálně vychytaný a bezproblémový bajk... Japonci by mohli závidět
to je snad jediný možný upgrade... hutnější krouťák, jedna řídící jednotka, naprosto parádní stroj. Mám Shiver 900, tak vím o čem to je A já si Shivera zamiloval na první jízdu (při srovnání s MT-09) a vyhrál to a baví pořád. Ta motorka umí vše - kochačku i sport...
Tak hodně pohodo jízd v sedle