Royal Enfield Meteor 350 (2021)

Vlastník Hyacint
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Dlouho jsem vybíral. Nakonec zvítězil krásný vzhled klasické motorky bez všech módních výstřelků.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage Motors (Strašnice - Naprostá spokojenost s prodejem.

Jawa 350 OHC: Nebyla k dostání.
Benelli Imperiale 400: Vzhled - příliš mnoho trubek a výztuh.

První dojmy - Krásný zvuk vzduchem chlazeného jednoválce. Pohodlné sedlo, příjemný posaz, který umožní delší jízdy. První dojmy z jízdy jsou zcela pozitivní.

Doplňky na motorce - Padací rám

Hledal jsem motorku, která by jela rychleji než kamion. Protože doposud, když se za mnou objevil kamion a začal mě tlačit před sebou, zmněnila se pohodová jízda v boj o život. Tak teď již budu moci jezdit beze strachu po všech silnicích.
Výkon motoru je pro okresky zcela dostatečný. Na dálnici to již moc není.
Co mně na motorce chybí, je absence otáčkoměru. Ale to je otázka zvyku.
Ještě je zde elegantní tenká nožka bočního stojanu, která se zpolehlivě zaboří do jakéhokoliv podkladu kromě betonu nebo žulové kostky, ale to se dá lehce upravit. Další věcí je podivný zářez na brzdové páčce. Má mě zřejmě upozornit, že nemám moc brzdit nebo mně kus páčky zůstane v ruce.
Jinak zcela splňuje co jsem od nové motorky chtěl - vzhled, pohodlná jízda a pro mně dostatečný výkon motoru.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 18.07.23 v 23:17 10b.

No krásná motka, 10 za ní. Ale ta chyba se týká spíš tachometru. Uvolněná ručka není úplně v pořádku. Olítaná řetězovka jde spíš na mé konto. Jezdím hodně a neberu zajatce. Na můj styl není tahle mrška stavěná. Syn mi nutí Horneta a možná má pravdu. No ještě uvidím.

Amri
Amri napsal 14.01.23 v 23:37 9b.

Pupi04
Pupi04 napsal 02.11.22 v 02:20 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

DejvGSR
DejvGSR napsal 15.10.22 v 12:28

1.10. při akci Royal Enfieldu v Praze jsem si vyzkoušel celou současnou řadu jejich motorek. Musím uznat, že mají něco do sebe a překvapily mě i výrazně rozdílné charaktery. Meteora jsem také zkusil a myslím po brouzdání tvými deníky, že jsi si nemohl vybrat lépe. Pohodový, velmi vstřícný a pohodlný motocykl.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 26.06.22 v 08:00 10b.

Pěknej kousek,ta barva mu sluší