renocar_unor

Yamaha XTZ 660 Tenere (1998)

Vlastník burdysak
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Moje první motorka, klasická technika bez velkého množství elektroniky.

Suzuki DL 650 V-Strom: naskytla se hezká yamaha, za nižší cenu, vyšší světlá výška

První dojmy - Úžasně pohodlná i při mojí výšce, trochu nepříjemné mohou být vibrace způsobené jednoválcovým motorem.

Doplňky na motorce - padací rámy, kryty rukojetí, kufr,

Jako první motorku jsem si jí zvolil kvůli většímu objemu a zároveň né moc vysokému výkonu motoru. Velmi pohodlná a díky masce s dvěmi světly prostě krásná motorka.

Velmi pohodlná motorka i při delších cestách. Necítí se moc dobře při vyšších rychlostech cca nad 120 km/h, škoda je že má jen 5 stupňovou převodovku, občas při jízdě marně hledám šestku . Na rozbité České silnice dokonalý podvozek, který nádherně žehlí nerovnosti, přejíždění zpomalovacích pruhů prakticky nezaznamenám. Motor je jednoduchý s karburátory, díky velkému kroutícímu momentu se rozjede i bez plynu.
Ve předu má pouze jeden brzdový kotouč, uvítal bych tam dva jako má super teneré.
Na nářadí je velmi malý úložný prostor a pod seldem není bohužel žádná přihrádka.
Když jsem si sehnal uživatelský manuál a našel v něm návod na seřízení odtrhu na ventilech skoro jsem se rozplakal štěstím...
Spotřebu jsem přesně nepočítal, odhaduji jí kolem 5-6 litrů na 100km

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.01.22 v 16:21 10b.

Animals21
Animals21 napsal 06.01.22 v 09:16 10b.

Zdravím kolegu z Mostu a okolí ;o) Vivat Opičí hory :)

Krásná klasika, tolik let o ní uvažuju, pecka

Taliján
Taliján napsal 04.01.22 v 21:50 10b.

Nadherna klasika. 2 kulaty svetla jsou proste nej.

VPS16
VPS16 napsal 03.01.22 v 16:31 10b.

stará dobrá klasika co přežije vše