Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Vloženo: 28.01.2023, Uskutečněno: 28.01.2023, Stav tachometru: 53025 km, Zhlédnuto: 30x

Když už mám motorku doma a na venkovní aktivity to moc není, rozhodl jsem se že namontuju doplňky od Marseluse, co jsem našel pod stromečkem..

- Kryt chladiče: v nerezovém provedení. Pro jeho montáž bylo potřeba demontovat vnitřní plasty před chladičem, umístěné po stranách kapotáže. Poté povolit spodní uchycení chladiče a nasadit kryt. Pak ale nastává hra nervů při instalaci horních šroubů, zvlášť na pravé straně je to problematické, protože tam překáží kabely a lanovody z řídítek.. Ale je to tam.

- Zubatý stupačky: Při podzimních jízdách mimo silnice, kdy už bylo sem tam blátíčko, se snadno zalepí gumy na originálních stupačkách a kloužou jako čert.. Navíc plocha nových stupaček je větší a jízda ve stupačkách bude příjemnější. Komu vadí ostřejší zuby, může si je lehce líznout.. Montáž snadná, během chvíle. Jediné negativum - jak jsou stupačky větší, zmenšil se prostor mezi hranou stupačky a řadičkou. Zkoušel jsem si staticky řadit s oběma druhy bot co mám, je to trochu horší než dřív a bude to asi o zvyku.. Adventure boty už by byl asi trochu větší problém.. Chtělo by to maličko prodloužit řadičku. Mám objednanou stavitelnou..

- Nástavce trubek přední vidlice: na podzim se mi podařilo pořídit z druhé ruky celou zvyšovací sadu. Zkušebně jsem je namontoval. Mám je v té nižší pozici. Když sedím na mašině, pod krytem je cca 130mm (pokud jsem to udržel v hlavě správně). Co se stojánků týká - boční je i přes větší náklon dobře použitelný, na hlavní to sice ještě taky postavím, ale kolo už neprotočím..(na postavení ok, na mazání nutno podložku pod stojánek). Věděl jsem z předchozí simulace, že nástavce v této konfiguraci by neměly mít větší dopad na došlap. Ten by zásadně ovlivnily ještě kratší kosti které k sadě byly. Do kratších kostí ale zatím nechci jít - už bych musel řešit došlap (pro kosti 130mm vzít snížený sedlo) a nastavovat stojánky. Pro kosti 125mm už bych asi nedošlápnul vůbec. Jsem zvědavej jaký to bude při jízdě, takhle to nevypadá nijak nevyváženě, a za trochu větší světlost budu rád, abych zas nemusel rovnat držáky krytu po přejetí polovičního obrubníku.. Při použití nástavců již není možné použít originál držák brzdové hadice, protože hadice už na to nemá délkovou rezervu. V polních podmínkách jsem tak vyrobil “home-made” držák, ale asi by nebyl nutný.

- Výztuha vidlice: výztuhu mám od kamaráda. Zvyšuje stabilitu nastavené vidlice, především při jízdě mimo asfalt.. Tak uvidíme.

Čekám až bude počasí na to, se trochu projet, abych si mohl udělat obrázek.. Ale asi to jen tak nebude.. Jak jsem psal, prodloužení je tam zatím zkušebně, celé to půjde zas dolů, protože stav gumových harmonik je po těch dvou sezonách tak špatný, že je budu muset sundat a nahradím je neopreny.

Guga (72) napsal 29.01.2023 v 20:04

Krásná práce

• Vidlice - výměna trubek

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, myslím si že to byl důvod, proč vlastně ta vidlice vloni přestal

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Výměna oleje ve vidlici, vyčištění brzd a promazání pře

Sezóna sice ještě nekončí ale v týdnu už nemam moc šancí se projet, bo už je brzo tma a já se většinou domů dostávám pozdě, mám alspoň čas na trochu údržby. Jelikož jsem měl doma balení oleje do vidlice navíc, řekl jse

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.10.2023