Yamaha XT1200Z Super Tenere (2017)

Vlastník imatio
Vloženo 5.12.2021
Aktualizováno 5.12.2021

Velmi pohodlná, ovladatelná, dostatečně silná, ačkoliv v segmentu nepatří k nejsilnějším, ale my 150 koní fakt nepotřebujeme. A je to moje vysněná Yamaha.

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice) - Vstřícné jednání, cenu upravili podle konkurenční nabídky, moto dovezli z Ostravy do České Lípy.

První dojmy - Je to už moje druhá Super Ténérka, takže první dojmy byly hlavně o tom, že tohle je varianta ZE, čili s elektricky nastavitelným podvozkem. Je to opravdu výhoda. Podle zatížení jezdec / jezdec+zavazadla / dva jezdci / dva+zavazadla se nastaví jen ťuknutím na tlačítko. A další nastavení tlumičů, dohromady asi sedmdesát možností.. ? To fakt stačí..

Motorku bych doporučil pro - Pro ne moc divoké a ne úplně "adventure" cestovatele, kteří počítají i s nějakým lehčím terénem, echtějí trhat asfalt, ale chtějí dostatečný výkon, spolehlivost, pohodlí a vytrvalost pro cestování i ve dvou s plnou bagáží.

Doplňky na motorce - Padací rámy, vyhřívané rukojeti, kufry Givi Trekker, přídavná dálková světla, přední a zadní kamera s displejem, zvýšená řídítka, duralové blastery, držák + navigace, měřič tlaku v pneu, přídavná schránka na nářadí (dělaná na míru do držáku kufru), zásuvka na dobíjení baterie, rozšíření zrcátek.

Protože jsem lempl, motorku sem vkládám až v prosinci 2021, ačkoliv ji mám už od srpna 2017 a mám na ní najeto cca 30 tisíc km.

Všechno o této motorce (byť o modelu "Z", tedy bez elektronicky nastavitelného podvozku), jsem napsal u předchozí motorky, kterou jsem prodal synovi (a kterou mu, bohužel, v době psaní tohoto příspěvku (5.12.2021) v Brně ukradli).

(Viz https://www.motorka...;act=info&scr=85)

Tak vlastně nevím, co víc napsat, abych se moc neopakoval.

Snad jen to, že samozřejmě koncepcí i parametry už je dneska skoro všemi konkurenty překonaná. Ale pro nás, aktivní motopáprdy (63 let) je řekl bych ideální. Bytelná, pohodlná, nic moc elektroniky, která by se mohla v cizině rozbít. Stačí se o ni jen trochu starat a možná mě přežije.. (Tedy pokud Yamaha nepřekvapí jejím nástupcem, což se zatím nejeví.. Pak by se vidělo..)

imatio
imatio napsal 11.12.21 v 20:04

Zdravím Vláďo. No, ono to nebylo tak jednoduché. Když jsem hledal vhodnou plošinu, nenašel jsem žádnou, na kterou by se dala motorka postavit na hlavní stojan. Tak jsem koupil plošinu s možností jen opřít o boční stojan, navrhnul jsem si a nechal vyrobit mezikus pod hlavní stojan, plošinu jsme přeřízli a mezikus tam přivařili. Takže asi tak.. Tu původní plošinu lze dneska najít např. na webu www.primadilna.cz

VB79
VB79 napsal 11.12.21 v 12:32 10b.

Taky jsem velmi spokojen, spolehlivý stroj co tě nikde nenechá. Mimochodem kde jsi sehnal tu plošinu (nevim jak to nazvat) na kterým ti stojí mašina v garáži. Docela by se mi něco podobného hodilo do mojí garáže. Díky Vláďa.

Guga
Guga napsal 06.12.21 v 14:13 10b.

Moc povedená strojovna

zeke11
zeke11 napsal 05.12.21 v 21:56 10b.

Krasavice, taky bych si dal říct...

biosák
biosák napsal 05.12.21 v 21:38 10b.

Super,ať ti to jezdí ...