renocar_unor

BMW R 100 RT (1982)

Vlastník čiky
Vloženo 24.11.2021
Aktualizováno 13.12.2022

Veterán, vzduchom chladený, mastodont. Bez ABS a šelijakých iných pišišvoriniek.

Motorka koupena od Bencmoto

První dojmy - Hoci mala motorka vynikajúcu ochranu jazdca pred nepriaznivým počasím, nakoniec som sa rozhodol, že ju zbavím pár desiatok kilogramov a zrušil som celú tú obrovskú kapotáž. Hlavne pri čakaní na semafóre je to o pomerne výrazných priečnych vibráciách, ale dá sa nato zvyknúť.

Motorku bych doporučil pro - Odporučil by som ho asi starším vyjazdeným pánom, ktorí majú radi pohodovú jazdu,na kochačku.

Doplňky na motorce - Zatiaľ som teda zhodil cestovnú kapotáž, aj z podsedlovými krytmi a držiakom batérie. Inštaloval som nové držiaky svetla a spínaciu skrinku do svetla. Nové spätné zrkadlá na koncoch riadidiel. Nové dekle na valcoch (hovorím im ritkové), dali motoru úplne iný vzhľad. Nerezová schránka na batériu nahradila pôvodný zhrdzavený držiak. Ešte by som chcel nainštalovať nové budíky (aj tacho a aj otáčkomer, pôvodný je totiž nefunkčný), kompletne nové zadné svetlo aj so smerovkami a zhodiť zadný blatník. Farba je zapísaná ako červená a bude to červená terakota s bielymi linkami.
Po siedmych mesiacoch úprav a zmien úprav, som ako-tak spokojný. Pre pocit istoty som kúpil nový alternátor (400W) a elektronické zapaľovanie.

Predal som VX-ku a XBR-ku a zistil som, že zo sajdkou mi to trvá ráno o dosť dlhšie do práce, ako bez nej. Bencovci mali od zimy na dvore RT-čko, ktoré, hoci bolo pôvodom zo Švajcu, bolo dosť ošúchané a špinavé. Podľa môjho názoru majiteľom síce bol Švajčiar, ale isto balkánskeho alebo tureckého pôvodu. Tak špinavú a zamastenú motorku pod kapotážou som v živote nevidel. No a nakoniec, keď som tak okolo nej chodil som zistil, že keby sa dala tá kapotáž dole, tak z nej môže byť ešte celkom pekný veterán. As tým som ju aj kúpil. Zatiaľ mám nabehaných nejakých 1 000 km a motorka je v podstate stále v úpravách. Jazda je, ako som už spomenul, plná vibrácií. Brzdy sú pomerne ostré, nemajú ABS. Spotreba je hodne nad 5 l, ale väčšinou som jazdil po meste. Zvuk výfukov je príjemne dunivý a motorka púta pomerne veľkú pozornosť.

čiky
čiky napsal 23.06.23 v 22:05

Tak páni, v utorok sme sa rozlúčili a zobral si ju nadšený pán do Piešťan. Odchádzam totiž do penzie a štyri BMW by som v žiadnom prípade neutiahol. Jasné, že keď som do vrecka vložil štyri mená svojich motoriek, tak ako prvú som vytiahol RT-čko. Som sa zaprisahal, že vytiahnuté lístky budú platiť na prvýkrát. Smola alebo karma, netuším. Tak mi zostal ešte jeden boxer a dve K 100-ky.

hansdorf
hansdorf napsal 11.12.21 v 11:02

Jsou to krásné věci a jízda na starým BMW je k užrání , vlastní zkušenost BMW R 80/7 Bj.1978.

Až to budeš mít stopro, dej hlášku , rád se za tebou se svojí Bětkou zastavím a můžeme to společně projet .

Snekofon
Snekofon napsal 10.12.21 v 10:07 10b.

Chlapi vy mně s těma youngtimerama sypete sůl do rány. Já prostě hrozně nutně potřebuji taky nějaké staré železo. Nemůžu dát jinak než 10b., ikdyž jsem zastánce maximální původnosti a tak mně ty původní hlavy pasují víc. Těším se na další fotky - vždycky když vidím fotky před a po - jak postává stará rachotina jako Fénix z popela, tak mně to nakopne a několik hodin trávím hledáním "té své budoucí".

Honza-K
Honza-K napsal 28.11.21 v 10:57 10b.

Pekny….

callowsick
callowsick napsal 27.11.21 v 13:58 10b.

To je krásný