BMW R 100 RT (1982)

Vlastník čiky
Vloženo 24.11.2021
Aktualizováno 24.11.2021

Veterán, vzduchom chladený, mastodont. Bez ABS a šelijakých iných pišišvoriniek.

Motorka koupena od Bencmoto

První dojmy - Hoci mala motorka vynikajúcu ochranu jazdca pred nepriaznivým počasím, nakoniec som sa rozhodol, že ju zbavím pár desiatok kilogramov a zrušil som celú tú obrovskú kapotáž. Hlavne pri čakaní na semafóre je to o pomerne výrazných priečnych vibráciách, ale dá sa nato zvyknúť.

Motorku bych doporučil pro - Odporučil by som ho asi starším vyjazdeným pánom, ktorí majú radi pohodovú jazdu,na kochačku.

Doplňky na motorce - Zatiaľ som teda zhodil cestovnú kapotáž, aj z podsedlovými krytmi a držiakom batérie. Inštaloval som nové držiaky svetla a spínaciu skrinku do svetla. Nové spätné zrkadlá na koncoch riadidiel. Nové dekle na valcoch (hovorím im ritkové), dali motoru úplne iný vzhľad. Nerezová schránka na batérie nahradila pôvodný zhrdzavený držiak. Ešte by som chcel nainštalovať nové budíky (aj tacho a aj otáčkomer, pôvodný je totiž nefunkčný), kompletne nové zadné svetlo aj so smerovkami a zhodiť zadný blatník. Farba je zapísaná ako červená a bude to červená terakota s bielymi linkami.

Predal som VX-ku a XBR-ku a zistil som, že zo sajdkou mi to trvá ráno o dosť dlhšie do práce, ako bez nej. Bencovci mali od zimy na dvore RT-čko, ktoré, hoci bolo pôvodom zo Švajcu, bolo dosť ošúchané a špinavé. podľa môjho názoru majiteľom síce bol Švajčiar, ale isto balkánskeho alebo tureckého pôvodu. Tak špinavú a zamastenú motorku pod kapotážou som v živote nevidel. No a nakoniec, keď som tak okolo nej chodil som zistil, že keby sa dala tá kapotáž dole, tak z nej môže byť ešte celkom pekný veterán. As tým som ju aj kúpil. Zatiaľ mám nabehaných nejakých 1 000 km a motorka je v podstate stále v úpravách. Jazda je, ako som už spomenul, plná vibrácií. Brzdy sú pomerne ostré, nemajú ABS. Spotreba je hodne nad 5 l, ale väčšinou som jazdil po meste. Zvuk výfukov je príjemne dunivý a motorka púta pomerne veľkú pozornosť.

Honza-K
Honza-K napsal 28.11.21 v 10:57 10b.

Pekny….

callowsick
callowsick napsal 27.11.21 v 13:58 10b.

To je krásný

lonza
lonza napsal 25.11.21 v 19:43

Hezkypěkně,10bodů a hodně pěkných kilometrů

p.epanica
p.epanica napsal 25.11.21 v 19:11 10b.

...

čiky
čiky napsal 25.11.21 v 18:28

Ďakujem, už aj samotná prerábka je vzrušujúca záležitosť. Priznám sa, že ju chcem vymakať na každodenné bezstresové užívanie.