BMW R 1100 R (1995)

Vlastník čiky
Vloženo 23.11.2021
Aktualizováno 19.4.2024

To, čo som sa naučil pri skútroch, že najlepší tuning je zvýšenie objemu a tým pádom aj výkonu, pokračovalo aj pri motorkách. A konečne som mal motorku so špicovými kolesami.

Motorka koupena od zo Švajcu

První dojmy - Motorku mi doviezol Melón (Bencmoto) zo Švajčiarska, bola vo vynikajúcom stave a mala najazdených 68 000 km.Aj cena bola výborná, dal som za ňu 2 300 € aj s prihlásením. Keďže som mal doteraz slabšie objemy, vynikajúca akcelerácia a dobré brzdy (ABS) mi učarovali. Maximálka bola stále okolo 205 až 210 tachometrových.

Motorku bych doporučil pro - Odporúčam skúsenému jazdcovi, hoci BMW-é svojím nízkym ťažiskom veľa vecí odpustí. Na druhej strane treba opatrne podraďovať, veď kardan.

Doplňky na motorce - Ako som už napísal, doplnil som ju o predný kryt z Hondy. Vymenil som s doplatkom predné sedadlo (pôvodné bolo pre mňa veľmi hlboké a tlačili ma... vpredu). V sedadle je vyhrievacia vložka, rukoviatky boli vyhrievané už z továrne. Ďalšie úpravy som urobil po rozhodnutí, pripojiť k nej sajdku (opíšem ich v ďalšom príspevku).

Chcel som niečo väčšie na cestovanie, boli k nej aj všetky tri kufre.Stále ju mám a náš vzťah bude trvať asi dlhšie, ale o tom v inom článku (Velorex tuning). Maximálne pohodlná, priam stvorená na cestovanie. Jediný drobný problém bolo chýbajúce plexi (vyrábala sa ako naháč), čo som vyriešil inštaláciou predného krytu z Hondy CB 500. Podľa mňa tam pasuje, ako r.ť na šerbeľ (ako sa u nás hovorí). Spotreba primeraná objemu, dokázal som zajazdiť 100 km aj za 3,8 l, keď som dodržiaval maximálnu rýchlosť mimo diaľnice, ale aj za 7,5 pri dlhších cestách po diaľnici. Absolvoval som na nej Grosglokner, Transalpinu, Fagaraš, Albánsko, kde som navštívil po vlastnej osi aj národný park Teth (kto pozná ocení ten výkon). Zatiaľ potrebovala iba základný servis, po mojich cca 30 000 km, začali slziť predné vidlice.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 19.04.24 v 09:31 10b.

supééér