Gilera Nexus 500 (2004)

Vlastník speedee
Vloženo 21.11.2021
Aktualizováno 21.11.2021

Kola v šíři SV, zvuk Canyon, podvozek GSXR, posez scooter.. co to krucinál je?! ?
Je to hybrid! ?

Peugeot Satelis 400: Nexus prostě nešlo nezkusit

První dojmy - Z prvních dojmů v sedle Nexuse 500 člověk není moc chytrý. Pořád jsem jej nemoh zaškatulkovat ani do scootrů ani do motorek. A ani teď si to netroufnu. Je to prostě hybrid..

Motorku bych doporučil pro - kdo se nemůže rozhodnout mezi motorkou a scootrem je jasný adept na Nexus 500

Doplňky na motorce - Sada Malossi Multivar s bílou kontrastkou, výfuk od Leo Vency (STK je tentokrát v klidu), kufr.
Přidá se USB, možná teplo do gripů

Jízdní vlastnosti mají blízko silniční motorce.
Podvozek je středně tvrdý až tvrdý, ale totálně přetlumený! Budu dávat do vidlice new oil, jsem zvědav co z tama vyteče. Zadní tlumič nebudu zatím řešit. Výšku sedla mám nastavenou na nejnižší (tím modrým bazmekem nalevo), tvrdost pružiny vzadu na nejměkčí a se svými 190 cm mi přijde výška optimální. Takže pro menší postavy mi to zas tak nepřijde, jak jsem většinou četl.
Brzdy jsou nejlepší co jsem kdy měl, na to že je v předu jednobrejlová vidle jsou pocitově neuvěřitelně tvrdý a účinný... prostě Brembo.
Zvuk s výfukem Leo Scoot je porovnatelný s endurem.
Variátor a odstředivá spojka funguje dobře a usnadňuje řízení tohoto podivného stroje oproti motocyklu.
Gumy byly při koupi obě zcela hyn a navíc 15 let staré. Neuvěřitelný, na čem dokážou některý lidi jezdit..
pod sedák se vlezou jen 2 věci: lékárna a integrálka, nic víc.. takže o trochu víc než do mojí Malaguti Password ? tam integrálu nedám..
Přijde mi teď že přebíjí baterka, změřím, jestli se neloudá regulátor, ev. vyměním, mám tam jeden navíc, odešly totiž i za den obě hlavní H7, takže je to přinejmenším divný. Když jsme u těch světel, svítí to docela bídně a když odejde jedno jediné vl?kno, tak mašina nesvítí dopředu vůbec..jen dálkou..
zaslech jsem že když kiksne brzdová žárovka tak to prý nestartuje, je to pravda? Nezkoušel jsem..

Libor46
Libor46 napsal 27.11.21 v 18:54 10b.

Moc krásný skútr. Nemůžu jinak, než 10 bodů. Moc se těším, až se stavím a projedu se na něm... Nebo se stav ty
Jen ať jezdí

chibuck
chibuck napsal 25.11.21 v 16:44 8b.

A co třeba T max

speedee
speedee napsal 25.11.21 v 10:35

Nepsal jsem že je Nexus rychlej, ani mi nepřinde bůh ví jak rychlý, psal jsem jen o jízdních vlastnostech. GP 800 jsem ještě neřídil a ani po tom netoužím, ale mám už pár let Kawa ZRX 1200S a ta má podvozek komplet seřiditelný a i na nejtužší nastavení není tak přetlumený jak na Nexusákovi. A brzdy na hybridovi jsou taky o dost jedovatější než na mém ZRX 1200, tohle mě udivilo..

.Banán.
.Banán. napsal 25.11.21 v 09:01 10b.

Ať slouží. Taky jednoho mám a hned od začátku jsem řešil problém s dobíjením. Vyměnil jsem stator a v pořádku...
Jinak pokud ti Nexus přijde rychlej,tak si asi ještě nejel na Gilera GP 800,protože jak popisuješ jízdu na Nexusu,tak já bych takhle popsal jízdu na GP..
Tak ať ti slouží mnoho šťastných kilometrů

Ma-Gor
Ma-Gor napsal 25.11.21 v 08:20 10b.

Něco jsem na něm najel..byl výbornej, místo brzdový žárovky, která furt praskala, jsem dal červenou dvouvláknovou diodu a byl klid..v Rakousku mě vypeklo palivové čerpadlo, což je asi jediná slabina toho motoru.. ve své cenové třídě je to jednoznačně nejlepší skůtr!