Honda VTX 1800 (2006)

Vlastník Kotumbeláč
Vloženo 18.11.2021
Aktualizováno 18.11.2021

Těžká, velká, silná a jede jako drak

Motorka koupena od Jakub

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem před ní sedlal VTX 1300 nebyl přechod na tuto motorku tak dramatický. I když hned první jízdu mě vytrestala. Moje chyba.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníhy hondy a pro ty, co už mají něco naježděno a hlavně to mají v hlavě srovnané.

Doplňky na motorce - KLasicky padáky, předkopy, kufry, USB nabíječka. Zkoušel jsem dát i laďák, ale byl to randál, tak šel zase dolu a mám origo.
Přes zimu chci dát jiný držák navigace a novou signalizaci směrovek. Stále zapomínám vypínat.

Těžko napsat co je dobré a co ne.
Zátah motoru neuvěřitelný kdo nezkusil neví
Do zatáček jde vzhledem ke své váze docela dobře
Proti VTX 1300 krásně brzdí. Přesto je potřeba mít v hlavě stále tu váhu. Nějakých 350 kg. Jinak na cestování ideální stroj. I baťůžek si pochvaluje. Sedla pohodlná široká, ale kloužou. Budu muset nechat přečalounit. To samé jsem si nechal udělat i na VTX1300. Nejsem žádný polykač kilometrů, rád se kochám, ale pokud se potřebuji rychle někam přemístit a při tom využít dálnice je to ideální stroj. V těchto případech bych uvítal i šestý rychlostní stupeň. Tady je potřeba počítat i s vyšší spotřebou. Něco kolem 7-8 litrů. Jinak kolem 6 litrů.
Uložení nezbytných věcí ( hřeben, malovátka pro baťůžek, panapr, nějaká nářadíčko) jsem vyřešil bočními kufry. Pokud jedeme někam dál a na noc dávám ještě horní kufr.
Zkusil jsem s ní i polní cestu, ale nic moc. Je opravdu těžká.
Nejvíc je potřeba dávat pozor při parkování. Jak to někam sjede do kanálu těžko se od tud vytahuje.

Kotumbeláč
Kotumbeláč napsal 10.01.23 v 16:23

Tak zase něco napíšu
rok 2022 jsme si spolu docela užily. Nějaké ty srazy Bandy VTX, Motodědků, Mexická jízda.. Spousta samostatných výletů a návštěv naší krásné země. Vše absolvováno bez problémů a stráty kytičky. Až na jeden. Sraz VTX na Vltavě v vojenské zotavovně.
Vše začalo pohodově. Sjížděli jsme se z různých koutů republiky, popovídali i na nějaké to pivko a panáčka došlo. Večer však přišla změna počasí, déštˇ a silný vítr. No a co se nestalo? Povalilo to strom a spadl jen těsně vedle motorky. Celkem se nic moc nestalo. Nějaké odřeniny od větví a promáčkliny na nádrži. No byl to šok , když jsem ji tam viděl. Ale ruku na srdce. Kdo dostane v květnu vánoční dárek v podobě motorky pod stromkem (stromem).
No a co jsem si na ní nechal udělat?
Nové bačkory, nové svíčky, přetěsnění vidlí, přední destičky, seřízení ventilů, vzduchový filtr, progresivní přední pružiny a komlet nová spojka. Vše v 17050mil. Na jaře ještě olej a sezo může začít.

žižala.
žižala. napsal 23.11.21 v 17:00 10b.

Supr kousek.

Kotumbeláč
Kotumbeláč napsal 22.11.21 v 11:29

Děkuji za hodnocení

Čadil
Čadil napsal 19.11.21 v 12:37 10b.

pkkaca
pkkaca napsal 19.11.21 v 01:27 10b.

Pecka stroj