KTM 1290 Super Adventure R (2017)

Vlastník Rkalis
Vloženo 18.11.2021
Aktualizováno 22.11.2021

Necekal jsem, ze tam bude nejakej extra rozdil proti 1190. Po otoceni heftem jsem se nestacil divit, jakym stylem se to rozletelo kupredu. Druhej udiv byl po odecteni cifry na displaji, Ta rychlost na tom nejde vubec znat.

KTM 1290 Super Adventure: EL podvozek a chtel jsem vic do terenu

První dojmy - Prvni dojmy Praha-Znojmo, 7 stupnu a D1, takze tempomat 140-150 a rychle domu. kousek za Prahou jsem vyresetoval trip 1 a doma odecetl 5.1L. To je hodne potesujici na takovou jizdu. to si muze nechat 1190 zdat

Motorku bych doporučil pro - pro postavy 180+

Zkusenosti jsou zatim minimalni, ale uz muzu srovnavat s 1190S. myslel jsem, ze ty vetsi kola seberou neco z agility na silnici.. Ani se mi nezda, mozna dokonce tim, ze jsou uzsi, tak je to i lepsi. samozrejme s rostouci rychlosti uz jde ta 21 poznat a drzi motorku vic v primce.

zda se mi ze v KTM dali silnejsi pruzinu do plynu a taky se zmenil chod, je to vic uhlazeny cely. Rozhodne snese proti 1190 min otacek. to bude tou setrvacnou hmotou navic.

Super je nastavovani plexi s auomatickou aretaci. na 1190 jsem si dodelal komplet predek z 1290T, takze to zas takova revoluce pro mne neni, ale je to urcite zlepseni.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 24.11.21 v 14:21 10b.

Vypadá opravdu moc pěkně! Já přešel z 1190 S na 1290 S a souhlasím s tím, že motor je více kultivovaný a to především v nízkejch otáčkách. Pokud vím, nějak tam odlehčovali klikový mechanismus. Co se týká výkonu, nepřišel mi nějaký výrazný rozdíl. 1190 jela také jako smyslů zbavená. Ovladatelnost je u 1290 opravdu o něco lepší, přišla mi hned zpočátku taková hravější. Ochrana proti větru také o kousek lepší a co se mi moc líbí je tempomat. Člověk může semtam odlehčit pravému zápěstí. Tak ať ti dělá velkou radost!

martinec1
martinec1 napsal 18.11.21 v 18:59 10b.

Parádní mašina ať slouží. Ten design je luxusní

Brukev
Brukev napsal 18.11.21 v 16:32 10b.

Máme stejnou cestu ... jen já měl Sko a teď taky Sko a baví mě to srovnání nevím zda je to gumama, ale 1290 má výrazně lepší trakci a v zatáčkách jede spis jak motard ... o motoru nemá cenu psát, to je reaktor ... jen stále řeším aerodinamiku od plega ... tak sem ho sundal ...

jelda-f
jelda-f napsal 18.11.21 v 11:15 10b.

Ať slouží tohle je hodně povedený kousek.

Paulano
Paulano napsal 18.11.21 v 09:09 10b.

Parádní oranžáda!